Katılımcı GörüşleriD.A.: Mutlu haberlerimi sizlerle de paylaşmak isterim.Cumartesi günü PMP sınavına girdim ve geçtim.Eğitim bilgileri hafızamda sıcakken hemen girmek istemiştim.Eğitim süreciyle birlikte toplam 3 hafta çalışmış oldum.Yöntem olarak akşamları konsantre bir şekilde ortalama 2 saatimi ayırdım, gündüzleri de işte etrafımı ve kendi yaptıklarımı derslerde öğrendiklerimiz çerçevesinde değerlendirerek konuları içselleştirmeye çalıştım. Özelikle son 1 haftamı tamamen soru çözümüne ayırdım, yanlış yaptıkça ve sorudaki bilgiyi hatırlayamadığımı fark ettikçe kitaba başvurdum.
Benim açımdan hazırlık süresinin kısa olmasında CAPM tecrübem de etkili olmuştur elbet ama eğitimdeki anlatımlarınızın ve materyallerinizin PMBOK'ı okuyarak net anlayamadığım kilit noktaları kavramada büyük katkısı oldu.Eğitimde aşılanan bakış açısıyla soruları cevapladığımda sınavın aslında kolay olduğunu gördüm.Özellikle 2000 soruluk soru bankanızdaki soru tipleri sınav sorularına epey yakındı ve sınavı yaparken hep çözdüğüm soruları hatırladım.
PEM olarak kurumunuza ve değerli katkılarınız için şahsınıza çok teşekkür ederim.
Saygı ve sevgilerimle,

Burcu Kanyılmaz Kaya : Teşekkür ederim.

Zafer Budak: Başarılı ve iyi bir eğitim olmuştur.
 
Figen Yavuz : Algoritmik düşünmeyi öğrendim

Y.G. : Saygın bir kurumda bir çok yüksek bütçeli projelerde görev alıyorum.Süreçler hakkında az çok bilgim var fakat proje yönetimi için profesyonel düzeyde işimi yapmak istiyorum.Öncelik olarak çalıştığım kurum için profesyonelleşmek sonra için iyi bir kariyer fırsatı. Son derece güzel olan (özellikle eğitmen kalitesi,bilgi seviyesi,saygısı ve ahlakı) bu eğitim için teşekkürler. Kurumda birçok arkadaşıma paylaşıyor olacağım.

Özlem Gültekin: Proje maliyetleri hesaplamada çok işime yarayacak.Hiçbir fikrim olamyan ’’Proje Yönetimi’’ konusunda bilgi sahibi oldum.Kendime güvenimi ve iş motivasyonumu geliştirdi.
 
Tuba Atalay: MS Projectle planlama ve düzenin uygulandığı takdirde ne kadar çok verim elde edileceğini gördüm.Olması gerekenlerin şartların ve düzenin olmazsa olmaz olduğunu düşünüyordum.Patronlarımında bunları dinlemelerine sevindim. ders sayısı keşke 1 gün değil,2 ya da 3 gün olsa idi.Memnun kaldım.İhtiyacı olan tanıdıklarım olduğunda yönlendireceğim.
 
Mevlüt Altunay : Yöneticisi olduğum projeleri kolaylıkla takip edebileceğim bir ortama giriş yapmış oldum.Artık gerçekçi veriler üzerinde ileriyi daha net görebileceğim.
 
Elçin Şebnem Sökmen Önen : Time management kısmı özellikle çok yararlı geçti. Proje yönetimi konuları ile ilgili kariyer yapabilmem için ilk adım oldu.Daha önce kitabı okumaya başlamıştım ama eğitimden sonra kitaptaki bilgileri daha çok yerine oturdu
 
Evrim Atalas : İş açısından tüm öğrendiklerim,kişisel gelişim açısından planlamayı öğrenmiş olmam faydalı oldu.Daha sonra MS Project eğitimide almak isterim
 
İsim Yok : MS Project’in bilmediğim daha detaylı özelliklerini öğrendim.Projelerin fiziksel dosyalarında yer alması gereken dökümanların ne işe yaradığını ve içeriğinde neler olması gerektiğini öğrendim.
 
İsim Yok : Sistem oluşturulması.Sınava hazırlık öncesi ,konunun anlaşılabilirliğini arttırdı.PM işini yapabileceğime olan inancımı artırdı.Sınava hazırlanabilirim Gökhan Cengiz’e önereceğim,sizi aramasını sağlayacağım.
 
İsim Yok : Eğitimin konusu tamamen işimle alakalı.Bakış açımı değiştirdi.

İsim Yok : Yaptığım işin sistemeatiğini öğrendim.Düzen ve disiplin.
 
Hami Hambel Çelik : Yaptığım işe geniş bakabilmek açısından iyi oldu.
 
Kubilay Ensari: Dağıtılan dökümanların eksiksiz ve renkli olması.Kendi şirketimdeki çalışma arkadaşlarıma tavsiye edeceğim.
 
Yalın Meriç: Proje yönetimi bilgilerim arttı.Ve uluslararası proje yöneticisi sınavı sertifika sınavı için iyi bir hazırlık oldu.Uluslararası proje yönetimi çerçevesi hakkında bilgilenmiş oldum. 
 
Serhat Bilgin: Daha sistemli ve profesyonelce çalışması sağlayacaktır.
 
İsim Yok: Yaptığım işin uluslararası geçerliliği olan bir metedolojisinin olduğunu öğrendim.Projelere bu metedolojiyle yaklaştığımda daha kaliteli ve verimli çalışacağımı düşünüyorum
 
Mehmet Altunbaş: Mevcut süreçlerin proje mantığıyla ek alınmasını sağlayacağından eğitimin geneli faydalı olmuştur.PMI metodolojisini öğrenmiş olmam önemliydi.Yeni bir ortam seçilebilir.Eğitim genel anlamda çok faydalı oldu.Çok teşekkür ederiz.
 
Koray Tokol: Zaten kullandığım birçok kavramı gözden geçirme ve PMBOK4’teki bazı anlamadığım noktalara açıklık getirdi.
 
Erkan Özkul: İş hayatımda nelerin ne için yapıldığı hakkında daha teknik bilgiler edindim.Hedeflerimin daha destekli olması açısından yarar sağlayacağını düşünüyorum.Memnun kaldım.
 
Yetkin Özel: Cash Flow detayları faydalıydı.

İsim Yok : Proje yönetiminin sistematik hale gelmesi ve işimi kolaylaştırması.Eksik uygulamalarımızın farkına varmak.Power point sunumu yanında eğitim dökümanında(kitap şeklinde) verilmesi.

Şenol Yenin: Bu eğitimde görevimi ve yaptığım işin ne olduğunu daha iyi öğrendim.Zaman planlamasını daha iyi yapabileceğim.
 
Banu Hamarat: Bir projeyi başından sonuna kadar ince ayrıntıları ile öğrendiğim için bundan sonraki çalışmalarıma yansıyacaktır.Retorik,insanlarla iletişimim güçlenecek.Gant şeması,bir işi yapacağım tarihleri önceden belirleyeceğim.Herşey çok iyiydi,özellikle Murat Hoca’nın kişisel yakınlığı,anlattığı şeylere hakimliği mükemmeldi.

Murat Karakuş: İş hayatında farklı kişi ve departmanlarla çalıştığım için , aldığım bu eğitimle iletişimi daha verimli hale getireceğime inanıyorum.Yapacağım veya yapmak istediğim çalışmaların sisteme dayandırılarak bana faydalı olacağını düşünüyorum.Yapılacak işten sonuç alma.Şirketimizde çalışan diğer arkadaşlarımın almasını isterim.
 
Kağan Dökme: Proje ağırlıklı iş üreten bir departman olmamız sebebiyle eğitimin tümü fayda sağladı.İletişim yönetimi konusu ile ilgili detaylı bir eğitim verilebilir.
 
 
Okan Kuzkaya: İşin metedolojisini öğrenmek açısından önemliydi.İşlerin bir plan çerçevesinde olabileceği.Hedeflere nasıl yaklaşılması ve nasıl hareket edilmesi gerektiği.Şirket çalışanlarımızdan bu eğitimi almayan tüm gruplar olabilir.

İsim Yok: Bir projenin nasıl yapılacağı,programlanacağı.İstişarenin önemi,iletişimin önemi,plan programın önemi.Öncelikle çok yararlı ve başarılı bir eğitmenimiz vardı.Konusuna son derece hakim,hiç sıkılmadan,hep merak ederek takip ettik.Keşke hep devam etseydi.Çok şeyler öğrendim.Hayatımda uygulayacağım.Teşekkürler.
 
Ertan Erenkol: Geliştirmeye açık işlerimizi programlamamızda mutlak faydası olacak.Hayatın her alanına proje sözcüğü ile bakabileceğimizi öğrendik.Öncelikle çocuklarım.Şu ana kadar aldığım en iyi eğitimlerdendi.
 
İsim Yok: İletişim,mevcut projelerimi doğru olarak yapılandırmamı sağladı.Yönetim becerilerimle gelişim sağlayacağını düşünüyorum.İnsan ilişkileri,iletişim becerilerinde gelişim sağladığı fikrindeyim.Bu tarz eğitimler devam etmeli.

Ali Yiğit: Yürütmekte olduğum projeleri daha doğru ve verimli yapmamı sağlayacak.
 
Barış Güngör: Mevcutta devam eden yada yeni uygulayacağımız işlerin önceden planlanıp projelendirilmesi.Risklerin belirlenmesi ve tedbirlerin alınması.Hayatın bir proje olabileceği.Bunun içerisinde kariyer ve kişisel gelişimde projeler ile geliştirilebilir.Enagram eğitim.
 
Ali Rıza Taşkın: Birlikte çalışma kültürü oluşacak,tıkanıklıklar kalkacak.Her iş proje mantığında ele alınabilir,özel de.Planlama ve uygulama,ve bunu özellikle eğlenerek öğrenmek,ekibime aktarmak.Süreç yazılımı ve yönetimi,organizasyonel yapı.Hem yaklaşımı,hem bilgisi,hem dostluğu için Murat Hoca’ya çok teşekkür ederim.
 
Yeşim Cida: Proje Yönetiminde etkili olacaktır.Özel,iş hayatında faydasını göreceğiz.Farkındalığımız arrtı.Çok memnun kaldım,Eğitim verimli geçmiştir.

Emrah Süleyman Yenişen: Yönetim becerileri,Proje yönetiminin oluşturulması ve sonuçlandırılması.İletişim kurmak adına faydalı bilgiler aldığıma inanıyorum.Takviye eğitimlerle geliştirilmesi şartıyla.
 
Hakan Fırat: Proje Yönetim ve hazırlama hakkında bilgi edindim.Proje yöneticiliğine ilk adımı atmış oldum.

İsim Yok: Kişisel gelişim açısından yararlı buldum fakat işime çok faydası olacağını düşünmüyorum.İlk defa bir proje yönetim programı öğrenme fırsatı buldum.Süre olarak kısa buldum.

Hatice Altınsoy: Çalıştığımız birime uygun bir eğitim.Yeni program öğrendim.Katılmakta fayda olacağını düşünüyorum.

Ali Baysal: Proje yönetiminin faydalı olacağı kanaatindeyim.Yeni bir vizyon kazandırdı diyebilirim.Katılımcıların bilgilendirilmesinin sağlanması.Örneğin bir eğitimin BYS ile ilgili olacağını sanıyorduk.Devlet kurumlarından yeterli geri dönüş sağlanması pek mümkün gelmiyor bana.O yüzden rekabet noktasında özel sektör öncelikli olabilir.

Mustafa Karagöz: MS Project , İş Dağılım Ağacı oluşumu , proje yönetimi.

Mustafa Şener: Genel olarak bir programın yürütülmesi hakkında bilgi edindim.
 
Ekrem Özden Er: Yaptığımız işler için uygun olması nedeniyle tamamı kullanılabilir.Bilgisayar yazılımını öğrenmem.
 
Evren Can Özcan: Bir projede yönetici yardımcısı olarak çalışıyorum ve projenin tasarımından sorumluyum.Endüstri mühendisi olarak bilimsel açıdan proje yönetimine dair yapmam gerekenleri hatırlamam ve bilmediklerimi öğrenmem açısından faydalandığım bir eğitim oldu.Osman Bey’e teşekkürler.

Ali Ersan: Tüm eğitim bence çok faydalıydı.Proje yönetimi metodları.Eğitmenin konuya bu kadar hakim olduğu ender bir eğitim aldım.Eğitmenin,bu eğitimde olduğu gibi konuya hakim olması önemli.
 
Süleyman Kenti: Ekip olarak eğitim alıp aynı dili konuşmaya başlamak.Retorik.Aynı format devam etmeli.

Ceyda Çetin: Proje oluşturma ve uygulama.İletişim konusunda edinmiş olduğumuz teorik bilgileri uygulamaya koymak.

Bülent Eryüksel: Proje yönetimi,Planlama – Bitiş.Retorik,Risk Yönetimi,Proje Yönetim Birimi.
 
Gülin Dönmez: PMI planlaması,retorik,risk yönetimi,iletişim.
 
Doruk Top: Proje yönetimi,proje oluşturulması konusu en çok faydalanacağım bölüm olur kanaatindeyim.
 
İsim Yok: Planlama aşamasındaki eksikliklerimiz,iletişimin önemini kavramam.
 
İsim Yok: Pratik,uygulamaya yönelik bir eğitimdi.Şirketimizde yeterli zamanın harcanıp öğrendiklerimizi hayata geçirebileceğimizi düşünüyorum.CPM,planlama,uygulama.
 
İsim Yok: İletişim süreçlerinin gözden geçirilmesi.Proje yönetim mantığı.İletişim.Dokümanların elden geçirilmesi,süre optimizasyonu.

İsim Yok : Şuan çalıştığım görevde ne gibi katkılar sağlayacağı konusunda henüz kararsızım.Proje takibi konusunda çok yararlı bir programı öğrenmek benim için yararlı oldu.Yapılan eğitimlerin başarılı ve faydalı olduğunu düşünüyorum.

Güzin Gün : Eğitim salonunun daha amaca uygun olması.

Duygu Seda Müftüoğlu Asmazoğlu : Eğitmenimizden çok memnun kaldım.Gerek iletişim,gerekse konu anlatım ve örneklemelerde gayet başarılı buldum.

İsim Yok: İleride dairemizde yapılacak ve dahil olacağım projeler için katkı sağlayacağını düşünüyorum.Daha önce bilmediğim konularda eğitim almak yararlı oldu.Devlet kurumunda çalışıyor olmanın düşünülerek eğitimler için ona yönelik hazırlık yapılabilir.
 
İsim Yok: Uygulamada kullanılabilir olması durumunda projelerin kapsamının önceden belirlenebilmesi açısından önemli katkı sağlayacığını düşünmekteyim.Ortak dil kullanımı açısından faydalı olduğunu düşünüyorum.PMP ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı.Sertifika almak konusunda eğitimin devamında artık daha istekliyim.Eğitimin istekli kişilere verilmesi,hem kaynakların doğru kullanımı hem de katılımcıların motivasyonunun olumsuz etkilenmemesi bakımından önemli.Memnun aldım.Ancak şuan tavsiye edebileceğim kurum personeli ve üst yönetimi olabilir.
 
İsim Yok : Düzgün planlama konusunda bilgi sahibi oldum.Lider olmayı öğrendim.
 
İsim Yok: Uygulamada kullanılabilir olması durumunda projelerin kapsamının önceden belirlenebilmesi açısından önemli katkı sağlayacağını düşünmekteyim.PMP ile ilgili yeterli bilgi alındı.Üst yönetiminde bu eğitimi alması ve uygulama birliği sağlanması proje yürütme açısından uygun olacağını düşünmekteyim.

Aydin Ghaziani: Finansal konular kişisel gelişim açısından faydalı oldu.Örnekler inşaat konusunda olmalıydı.
 
Şehmus İş: Çalıştığım pozisyonda direk olarak fizibilite çalışması yapmıyor olsamda farklı bir bakış açısı kazandırdığını düşünüyorum.
 
Özkan Karataş: Proje Yönetimine farklı bir bakış açısı yarattı.Finansal verilerin bilinçli bir şekilde irdelenmesi yararlı oldu.Örnek çözümler arttırılabilir.
 
Onur Çelenligil: Şu aşamada balı bulunduğum birimde kullanabileceğimi düşünmüyorum.Kariyer hedefim olarak ileride fayda sağlayacağını düşünüyorum.NPV,IRR,WACC kişisel gelişim açısından faydalıydı.
 
Muhsin Rahmati: Şirketimin veya kendimin ilerde her hangi bir projede faydalanacağına eminim.Hayatın her konusunda fizibilite ve yönetimler ile daha iyi yön verebilirim.

Serhat Polatdemir: Yatırım ve proje seçimleri noktasında seçici davranabilme yetenekleri kazandırabilecektir.Analitik bakış açısını daha önce dikkat etmediğimiz veya basite indirgediğimiz konulara yöneltebilecektir.

Sultan Kaya: Daha önce fizibilite hazırlama ve değerlendirme üzerine bilgim yoktu.İhtiyaç olması halinde bu temel bilgilerle fizibilite hazırlamak konusunda bir başlangıç yapabilirim
 
G.Öztuna : Anlayamadığımız yönleri öğrendik.Yeni bilgi ve disiplinleri öğrendik.Eğitim saati uzayabilir.
 
Nuray Aydın: PMP Sertifikasının alınmasına yardımcı olması.Proje yönetimi konusundaki bilgi birikimimi genişletmek.Bölüm değerlendirme sorularına benzer soruların ders içerisinde de çözülmesi.İş arkadaşlarıma tavsiye edeceğim.
 
Emre Tanrıverdi: Çalıştığım projelerde daha iyi planlama yapabileceğimi düşünüyorum.Projelere bakış açımı değiştirdi.
 
İsim Yok: Daha geniş çerçeveden bakmanın önemini farkettirdi.Proje yönetiminin önemli olduğunu fark etmek açısından başarılı bir eğitim oluyor.Gösteri,direniş günlerinde eğitim tatil edilmeli.
 
Hami Hambel Çelik : Burada öğrendiklerimi tam olarak kafamda oturtamasamda iş hayatında çok etkili olacağına inanıyorum.Bakış açımı biraz daha olsun genişletti.Sistemli çalışmanın bana fayda vereceğini düşünüyorum.
 
Nuray Aydın: İş arkadaşlarıma tavsiye edeceğim.
 
Erkan Şahin: Daha sağlıklı analiz etme becerisi sağlayacak..
 
Kutluhan Yücel: Kurumumuz proje bazlı çalıştığı için,eğitimde öğretilen proje oluşturma ve tamamlama süreçlerinin işimize uygulanmasında faydalanacağız.PY hakkında genel bilgi edindim.Daha uzun bir sürede sunulmasını öneririm.Kurumumuzun diğer personeline önereceğim.
 
İsim Yok : Projelerde başarı elde etmek ve dikkat edilmesi gereken hususları öğrenmek.Farklı bakış açısı sağlaması.
 
Tuba Özütok: Projelerimizi daha düzgün ve amacına uygun hazırlama,başarı ile sonuçlandırılması.Eğitim süresinin daha uzun tutulması.Tüm TİKA personeline önereceğim.
 
Şevki Mert Barış : Süre konusunda daha iyi olabilir.Elektronik araçlar kullanılabilir.Katılımcılar arasında daha fazla paylaşım,uygulama yapılabilir süreye bağlı olarak.

Osman Can Ürel: Bilgileri işimde kullanabilme şansı.Eski bilgilerimin tekrarı.
 
 Ömer Kocaman : Proje Yönetim sisteminin tüm yönlerinin faydalı olduğunu düşünüyorum.Bu tür bir eğitim sadece kamu da değil,özel sektörde de kariyer düşünürsem kesin katkısı olur diye düşünüyorum.Stratejik Proje Yönetimi&Fizibilite Hazırlama ve Değ.Eğitimi,MS Project Eğitimi


İsim yok: Kurumda proje yönetim sistemine geçilmesinde etkili olabilir.İş ortamı ya da dışarıda herhangi bir proje ile karşılaştığımda profesyonel bir değerlendirmede bulunabilirim.TİKA’nın tüm proje uzmanlarına önereceğim.
 
Kazım Doğan: Proje oluşturulması ve yönetilmesi için sistematiğin öğretilmesi.TİKA personeline önereceğim.
 
Halil Ortabostan: Zaman planlamasını düzgün yapmak,risk analizi.Proje hazırlama konusunda daha profesyonel düşünmek.Aynı formatta devam edilebilir.TİKA’nın eğitime katılmayan diğer personeline önereceğim.

İsim Yok : Analiz ve koordineyi hızlandırması.Mesleki anlamda zaman yönetimini kolaylaştırması.

 İsim Yok : Birebir kullanabileceğim.Profesyonelliğimde destek sağlayacaktır.Daha güzel bir ortam olsa iyi olur.İsim veremem,ama çok kişiyi yönlendirdim.
 
Meltem Konyalı: Planlama.Hafta sonu daha geç saatte başlaması.Frekans İnş.San.
 
Volkan Sarıoğlu: Risk Managment,Time Managment.
 
İsim Yok : Proje Yönetimi,proje,planlama.Uygulamalı örneklerin daha fazla olması.
 
İsim Yok : Sistemli olarak proje yönetimini öğretmesi.Sınırlılıklarla baş edebilme metotlarını öğretme.Ortam gözden geçirilebilinir.İş arkadaşlarımla paylaşacağım.
 
Ender Menteş : İşimle doğrudan ilgili bir eğitim oldu.Eğitimde edindiğim bilgileri doğrudan işimde kullanacağım.Kişisel hedeflerimle eğitimin içeriği örtüşüyor.
 
Özlem Avşar Mutlu: Uygulama örnekleri.PMP Sınavına hazırlık için temel oluşturması.
 
Özer Deniz : Slayt ve dokümanlar numaralandırılabilir.
 
Yeliz Şengün : Henüz yeni başladığım işte proje yönetmedim.Fakat ilerleyen günlerde katkılı olacağıma inanıyorum.Bilmediklerimi öğrendim.Bakış açımı ayrıntılı olarak geliştirdi.Takip ediyor olacağım sonraki eğitimleri.

Merve Uçar : Proje yönetim alanında faydalı olacağını düşünüyorum.Sektörden,iş hayatında deneyimli insanlarla olmak birçok şey kattı bana.
 
Meltem Konyalı: Gerçek hayatta düşündüklerimin teknik karşılıklarını öğrendim.
 
Ahmet Güve: Proje ve program yönetimi faaliyetleri açısından faydalı olacağına inanıyorum.
 
Altan Yılmaz: Planlama,berat konusu.Çok daha farklı yönlerden bakabilme.İnteraktif eğitimin yararı çok daha büyük olur.
 
Oğuz Helvacıoğlu: Planlama,iş öncelikleri ve verimli çalışma metodları.
 
Yaşar Cansoy: Süreç yönetimi diyebilirim genel olarak.Maliyet yönetimi ve risk analizleri.
 
Mustafa Gürkan: Sektöre uygun sonut projelerin incelenerek eğitimin hazırlığının yapılması.
 
Güzin Gün: Standart geliştirmeme faydalı olacak.Önceliklendirme becerimi geliştiriyor.Hizmet ve üretim sektörlerinden örneklere daha çok yer verilmesi gerek.
 
Taner Bahçeci : Şu an çalışmıyorum fakat bu yönde bir kariyer çizmek istediğim için bu eğitimin yararlı olduğunu düşünüyorum.Genel olarak proje işleyişi ve yönetimi konusunda bilgi sahibi oldum.
 
Oğuz Yıldız : Hedeflerime yardımcı olması ve hedeflerime hedef katması.Dökümanların mümkünse word olarak da verilebilmesi.
 
İsim Yok : Karşılıklı tecrübelerin paylaşılması.Daha fazla örnek çözülmesi.
 
Umut Gül Başar : Proje tanımlamaları ve işleyiş.Projeye yönetimsel yaklaşım.

Okan Özdemir : Projemi yönetirken yapmadıklarım ve yaptığım yanlışkarımı düzeltip,yeni donadımlarla çalışmamı geliştireceğimi düşünüyorum.Yönetim hayatın her alanında vardır.
 
Çağlar Meker: PMI Metedolojisini öğrenmek.
 
Umut Gül Başar: Proje yönetiminin dinamikleri.Proje yönetimine yaklaşım,sorumluluk ve yetkiler.Maliyet ve risk yönetimi,eğitim süresi uzatılabilir.
 
Işıl Ünal : Zaman,risk yönetimi,etkili iletişim kurmayı öğrendim.
 
Burcu Bayram: Planlama yapma becerisi.Uygulamalar esnasında etkili iletişim ve grup çalışması yapmayı öğrendim.
 
Tuğçe Söylevi: Uygulamaların derslerimizle ilişkili olması bana yardımcı oldu ve iş hayatında da işime yarayacağını düşünüyorum.Anlatılanlardan sonra bunu uygulamaya dökmemiz ve hocamızın gerçekte karşılaşabileceğimiz sorular sormasının bana faydalı olduğunu düşünüyorum.Kısa süreli olduğu için bir öneride bulunamayacağım.
 
 Onur Uzun: Proje olayının çok da basit bir şey olmadığını,risk maliyet zaman ve kapsam yönetimlerinin ne kadar önemli olduğunu,atlanmaması gerektiğini anladım.Proje konusunda çok daha fazla bilgim oldu.Kapsam,risk maliyet ve zaman yönetimleri hakkında detaylı bilgim oldu.Proje programı kullanımı hakkında bilgi sahibi oldum.Süreyi 2 gün tutunca hocamız da zor durumda kaldı,bizde.Birde openproj programını öğretmeye giriş yapıldı ama MS Project’in kırpılmış hali söylendi.Öncelikle bütün işletme fakültesine verilebilir.Daha sonra mühendis olan herkese verilebilir derim.Yani küçük el broşürleri ile İTÜ ya da YILDIZ’da bizde dağıtabiliriz.
 
Nida Balkancı: Projelerim üzerinde çalışırken zamanımı daha verimli kullanmamı sağlayabilecek olan OpenProj programının kullanımını öğrenmem benim için çok faydalı oldu.Kişisel gelişimim açısından değerlendirecek olursam bir proje nasıl yapılır,nelere dikkat edilir,nelere öncelik verilir ve daha birçok detaylı bilgiyi bu eğitim sayesinde öğrendim.Ek olarak farklı materyaller kullanılabilinir,Sunumların içeriği videolarla zenginleştirilebilinir.Çünkü teorik bilgiler bir süre sonra dikkat dağılmasına sebep olabiliyor.
 
İsim Yok : İşletme mühendisliği 3.sınıf öğrencisiyim.Bölümüm gereği okulda her dönemde 3-4 tane proje yürütüyoruz.Hem okul hayatımda hem de ileride iş hayatımda faydalı olacak.Hayatımızda gerçekleştirmek istediğimiz projelerde sisitematik bir şekilde yaklaşmamızı sağlayacak güzel bir eğitimdir.Planlı,sistemik düşünmeyi sağladı.MS Project de içeren daha uygulamalı bir eğitim olabilir.
 
 
Geylani Dönmez: İş geliştirme ve proje yönetimi üzerine çalıştığım için eğitimin tümü benim için oldukça yararlıydı.Teşekkür ederim.Özel hayatıma dahi uygulayabileceğim bir planlama anlayışı ve iletişim felsefesi.Burası çok önemli : Konularla ilgili uygulamalarda gerçek hayattan,uygulayan şirketlerden yazılı örnekler,uygulamalar verilmelidir.
 
İsim Yok(Suvari) : Ekip çalışması,istişare ve yazılı çalışmanın iş hayatının tüm alanlarında yer almasının önemini anladım.Bireysel çalışmadan farklı olarak,ekip çalışmasına uygun olacak şekilde hareket etme,tüm fikirlere saygı duyma,karşıt fikirlerin önemini farketme.Proje Yönetimi eğitiminin devamının getirilmesi.Proje başladıktan sonraki süreç hakında eğitim,zaman yönetimi eğitimi.Yönetici ve koordinatörler,tasarım grubu,bilgi sistemleri,Bahar Çavuş önereceğim.
 
Erkan Arslan: Günlük işlerin günlük yaşamın tüm noktaları aslında bir proje olduğunu görme şansına sahip oldum.İş hayatımın ve günlük yaşantımın artık daha düzenli ve özverili olacağına inanıyorum.Kişisel olarak tüm işlemlerin proje-maliyet-iletişim yönünden gözden geçirme olasılığını yakalama şansım oldu.Eğitim sürekliliği ve akışı yeterli idi.
 
Özgür Süresou: Planlama,Proje Yönetimi işim açısından faydalıydı.
 
Hasan Değirmenci: Projenin nasıl ilerleneceği ve projelerin etkin şekilde bitirilmesi.Yeni bilgilerin edinilmesi,kişilik gelişimi.
Neşe Koç: İletişim becerilerinin geliştirilmesi,planlama işim açısından faydalıydı.Etik yaklaşımı,iletişim kavramını öğrendim.
 
İbrahim Yolat: Proje Yönetiminde kullanacağım.Değişik ruh hallerine davranma şekillerini öğrendim.
 
Ali Akman: Proje metodlarını,retorik iletişim tekniklerini öğrendim.İletişime katkı sağladı.Mağaza müdürü uygundur.
 
Mehmet Erdoğmuş: Planlama,proje yönetimi.Retorik.
 
Deniz Atçeken: İzlenecek yolun haritalanması.Bilmediğim konular hakkında bilgi sahibi olmak.
 
İsim Yok : Bölge müdürü olarak mağazacılık alanında proje çalışmaları oldukça fazla bu konuları öğrendiğimiz teknikle çalışabileceğiz.
 
Turgay Çavdar: Proje yapma ve projenin esasları ile yürütülmesine ilişkin yönlerini öğrendim.Yapılacak projelerde görev alabilecek ve proje yönetme kabiliyetine kavuşmuş olacağız.
 
Tolga Avcı: Projeye bakış açısı.Uygulamalara daha fazla vakit ayrılabilir.
 
Hakan Uzunınlı: İsim ile ilgili konularda planlamayı ve yönetimi çok daha etkili,verimli yapabileceğim.Proje Yönetiminin anlamını,içeriğini ve kapsamını öğrendim.
 
Hamiyet Onbaşı: Metedolojiyi çalışma arkadaşlarımla birlikte öğrenmek aynı dili konuşabilmek için iyi bir eğitimdi.Katılımcıların yaptıkları iş ile ilgili örnekler uygulamada kullanılmalı.Eğitimci çok iyiydi.Teşekkürler.
 
Murat Türker: Projelerde etkin katılımcı olmamı sağlayacak.İletişim becerim ve oluşturulacak pozisyonda değerlendirilmek isteyeceğim.
 
Senem Ataç: Eğitim sırasında verilen örnekler iş hayatınızda uygulayabileceğimiz örneklerdi.İletişimde dikkat edeceğimiz noktaları belirlemesi günlük hayatta fayda sağlayacaktır.
 
 Saadet Gül Başoğlu: Proje oluşturma ve çalışma tarzımı daha sistematik hale getirmek.Hayatımdaki iletişim tekniklerini daha üst seviyelere getirebileceğim bir kaç teknik öğrendim.Diğer bölge sorumlusu arkdaşlarıma tavsiye edebilirim.
 
 Halil Sami Demirbaş : Aslında işimizin tüm süreçlerini proje mantığında bakarak kurgularsak daha iyi sonuçlar üreteceğimizi düşünüyorum.Sosyal hayatta da aynı mantık işletilebilir ve daha sorunsuz bir hayat için zemin hazırlar.
 
Levent Ustaoğlu: Yönetiminde bulunacağım projelerin daha yi takibi ve gerekli önlemlerin alınmasını sağlayacak.PMP kursuna hazırlık.

H.Umut Akın : Problem çözme ve risk yönetimi alanlarında faydalı oldu.Yenilenme imkanı buldum.PMP başvuru süreci ile ilgili detay verilmesinde fayda var.
 
Alper Veyisoğlu: Gerçekleştireceğimiz/planladığımız projelerde önümüze ışık tutacağına inanıyorum.
 
Engin Başsa : Eğitim içeriğinin imalat dışı sektörel örnekler ile zenginleştirilmesi tavsiye edilebilir.
 
Bekir Sıddık Köylü: Eğitim salonu değiştirilebilir.

İsim Yok : İşim olan iş geliştirmede fizibilite çalışmaları olmadan yapmak mümkün değilmiş
 
Fatih Kaya: Yenilikçiliğimi arttırdı.Bilgilendirildim.

Gözde Çakır : Kavramların kafama oturmasını sağladı.Kavram kargaşasını ortadan kaldırdı.
 
 
İsim Yok : Mümkünse Ersin Bey ve Mehmet Bey eğitimleri versin,diğerleri vermesin.Dünkü eğitimi kayıp zaman olarak görüyorum.
 
Gözde Çakır : Mehmet Bey ve Ersin Bey’den eğitim almak istiyorum.Gayet tatmin edici ve örneklerle bir eğitimdi.Eğitimci kişiler kendileri.Eğitim ile ilgili olmayanlar gelmesin.
 
Ceyda Güner : PS kapsamında yapılan projelerde uygulayabileceğim metodları içeriyor olması.

Dinçer Ümit: Bir proje esnasında genel proje adımları ve bu adımlar sırasında uygulanabilinecek metodologiler.
 
Reyhan Gezen: Zaman yönetimi ve proje başarısı.Hocanın konular konusunda esnek olup,istediğimiz konulara daha çok eğilmesi bizim için faydalı oldu.Uyguladığımız tüm project management toolarının sistematik bir şekilde aktarılması,sistemin bütününün oturması.Ayrıca son örnek uygulama herkes tarafından beğenildi.
 
Kerem Tuğra: Bir proje yöneticisi olarak işim sırasında kullanabileceğim bir çok araç öğrendim.Proje yönetimine daha sistematik yaklaşım bakış açısı kazandırdı.MS Project 2007
 
İbrahim Yorgunoğlu: Proje yönetiminde ve destek görevlerinde katkısı olacaktır.Özel hayatımızdaki işler için de faydalı olacaktır.
 
Ender Kara: Projelerde kaliteci olarak konunun neresinde olduğumuzu ve yapılan projelere en verimli nasıl fayda sağlanacağı konusunda faydalı oldu.
 
Mehmet Akif Terzi : Ergun Hocam teşekkürler,çok iyi niyetli ve başarılı biri.
 
Tuba Çüçen Yükselen : Proje yönetimi becerilemi standartlarının yükselmesi.

 
Oğuz Yıldırımtürk: Projelere bakış açısı önemli olacak.
 
Arzu Gündoğru: Proje yönetimi sürekli yaptığım iş olduğundan,işimi kolay ve doğru yapmam için yönlendirici oldu.
 
Burcu Yıldırım: Süreç iyileştirme projelerinin yönetilmesi.
 
Esra Başol:
Genel proje yönetimini yapabilmem.Proje yönetim metedolojilerini öğrenmem.
 
Burcu Yıldırım: Süreç iyileştirme projelerinin yönetilmesi.

Serpil Şen Oğuz: Proje Yöneticisi olduğum için PMP hazırlık kursu çok yararlı oldu.Kişisel olarak PMP Sertifikasını almalıyım.
 
Oğuz Yıldırımtürk: Projelere bakış açısı önemli olacak
 
Tuba Çüçen Yükselen: Proje Yönetimi ile ilgili uzmanlık eğitimlerine de devam edilebilir.
 
Bahar Yalçınkaya: Proje öncelikledirme ve fazlandırılması.İletişim yönetimi.
 
İlgi Keskin Kaynak: Planlama,koordinasyon konusunda yararlı olacağına inanıyorum.MS Project ile PMI uygulamalarını gerçekleştirebileceğim.
 
Tuğçe Güleç: Proje Hazırlama.
 
Fatih Kaplan : İşim gereği fizibilite vazgeçilmez bir unsur.Bilmediğim bilgileri edinmem çok önemliydi.
 
Uğur Özçetin: Fizibilite analiz sonuçlarının yorumlanması.Kariyer hedeflerine ulaşmada destek.
Hasan Osma: Fizibilite konusunda bilgi sahibi olmak.İleride fizibilite çalışmaları yapabilecek düzeye gelmek.Paranın zaman değerini,bir işe girmenin karlı veya zararlı olduğunu anlayabilme/ölçme yeteneği kazandım.
 
Aykut Alaattin Altıok : Fizibilite hazırlarken dikkat edilecek hususlar.Bakış açısı olarak daha profesyonelleşme.İnşaat işlerinde Proje Yönetimi gibi biraz daha spesifik bir konu olabilir.
 
Ozan Tolga Turan : Önrapor oluşturmak için gerekli olan altyapının sağlanması.Yeni kavramlarla tanışmak.Eğitim süresinin biraz daha uzun tutulması.
 
Burak Akgül: Yapılacak proje ar-ge daha bilinçli ve programlı yapılması.Üniversitede gördüğüm konuların daha fazlasını öğrendim.Daha içerikli ve daha başarılı olması.İş geliştirme ve işyeri sorumluluğu ayrıca iç güvenlik uzamanlığı.

Özgür Aksoy : Kazanılmış fayda analizi.İşlenen örneklerle içeriğin anlaşılması.
 
Didem Sapmazer : Yeni başlayan biri olarak yeterli buluyorum.Proje yönetimi hiç bilmediğim bir daldı,dolayısıyla etkin geldi.
 
Buse Yılmazoğlu : Proje yönetimine giriş için yeterli olduğu düşüncesindeyim.
 
Furkan Çelik : Yaptığım projedeki başarımı arttıracak,göz ardı ettiğim maddelerin ne kadar önemli olduğunu gösterecek.
 
Aydanur Toker Özel: Eksik bilgileri tamamladı,bildiklerimin tekrarı oldu.PMP sertifikası almak için gerekli bilgi birikimine destek oldu.
 
Ali Bekin: Proje Yönetimi açısından yürütülen projelerime katkı sağlayacak.Farklı bir bakış açısı,özellikle ticari işletmeler açısından.
 
Burçin Nekaya : Metodolojiye uygun olarak projelerin başarıya ulaşması için yararlı.Her zaman uygulanabilir konular olmadığını düşünüyorum.Daha doğrusu kolay uygulanabilir.Ancak yaşama uyumlu olduğundan yararlı.Eğitim kendi içinde içerik olarak biraz daha fazla olabilir.
 
İrem Gürel :  Daha uzun bir süreye yayılabilir.Konular biraz hızlı işlendi.Eğitim kitapçığında sayfa numaraları karışıktı.Bütün sayfalar tek bir numaralandırma ile numaralandırılsa iyi olur.
Sonay Büyükkılıç: Başlangıç,planlama,izleme ve risk için anlatılan bölümler işim için uygundu.Başlangıç noktasını belirlemek ve planlama aşaması.Hafta sonları çalışan kesim için uygun zaman değil.Hafta içi ve hafta sonu olarak ayarlanabilir.
 
Aydanur Toker Özel : PMP sertifikasını almak için gerekli bilgilerin edinilmesi.Projektörün değiştirilmesi,tahtanın değiştirilmesi,ısıtma sisteminin revize edilmesi.
 
Burçin Nekaya : Daha önce yaptığım işleri metodolojiye uygun yapabilme imkanı bulacağım.Planlama.Temel kavramların verildiği metodoloji eğitimi biraz daha uzun olabilir.
 
Ahmet Gökhan Tiryaki : PMP sertifikası için bu eğitime katıldım.Bu eğitimin bu kadar faydalı olabileceğini düşünmemiştim.Mesleki anlayışıma yön verecek konulara değindik.Eğitimden memnun kaldım ancak tavsiye edebileceğim biri aklıma gelmiyor.Teşekkür ederim.
 
Yasin Güleryüz: Bütün projeler için faydalı.Kariyer için önemli.Teşekkürler.
 
Enes Özbakır: Günlük hayatımızdaki işleri de projemiz gibi yönetebilmek.
 
Seda Demirbaş: Daha fazla soru örneği,çeşitli kaynaklardan olabilir.Örnek soruların çıktısı dağıtılabilir.
 
İsim yok : PMP sınavı hakkında bilgilenme.Daha net örnekler üzerinden çalışmalar.

İsim yok : Ersin Bey,8 günlük aldığım eğitim programında en memnun kaldığım eğitmen oldu.Tüm eğitimleri kendisi verebilir.
 
Taner Öner: Planlı çalışmaya sevkeden nitelikte gelişti.Bakış açısını geliştirdi.Hedefler koymaya yardımcı oldu.Değişik sektörlerden kişilerin tecrübelerini dinledik.PMP olma yönünde büyük bir adım attırdı.
 
İsim yok : Sorulara daha açıklayıcı cevaplar verilmeli.Süre daha doğru kullanılmalı
 
Burcu Güven : Projelerin izlenmesi programla birlikte daha sağlıklı olacağını düşünüyorum
 
Altay Bol : Ek dökümantasyonları öğrendim.
 
İsim Yok : Dökümanı sonundaki ekler çıktı olarak verilebilirse uygulamada kullanılması daha rahat olur.
 
İsim Yok : Bilgimi pekiştirdim.İş dışındaki başka alanlarda da uygulanabilir.Gerçek vaka çalışmaları olmasını isterim.

Ezgi Göçücü: Daha profesyonel bir bakış açısı sağladı.Proje yönetimine dair kapsamlı bilgi edinmemi sağladı.
 
İsim Yok : Format sunuyor olması.PMP Sınavına ön hazırlık oldu.
 
Kadir Kuğu : Maliyet yönetimi hakkında detaylı ve somut örnekler.
 
Mesut Tuncer : Yazılım proje yönetiminde başarılı olmak için dikkat edilmesi gereken konuların çok boyutlu olarak işlenmesi.Sertifika ile ortak bir meslek bilinci ve iş olanakları.
 
 
İsim Yok : Bilimsel proje yönetim teknikleri ve bakış açısını kazanmak.
 
Zeynep Yetkiner : Süre biraz daha uzun olabilir.
 
Hüsnü Çep: Projeleri değerlendirebilme.Fizibilite hakkında genel kültür.Proje Yönetimi.Firmamızdan diğer arkadaşlar olabilir.
 
Didem Demirtaş: Yeni projeleri hayata geçirmek için doğru karar verme kriterlerini ortaya koymamda faydalı oldu.Hem maliyet bilgisi hem de kendi şirketimize uygun rapor hazırlama becerisi.Süre daha uzun olur ve uygulama içeriği arttırılabilir.
 
İsim Yok: Görülen programın kullanılabilir olması.
 
Ahmet Özkan: Projelerde doğru metedolojiyle yapmamızı öğrendim.Proje yönetimini öğrendim.Daha az katılımcı olmalı.
 
Candan Sağıroğlu : Programın tamamı faydalıydı.
 
Mehmet Altunbaş: Metodoloji öğrendim.İş yerinde kullanabileceğim bilgiler sunuldu.
 
Duygu Önel : Proje takip kolaylığı.Proje sürecine hakim olma.
 
Makbule Yılmaz: Bu sene performans hedefim kapsamında projeye dahil edildim.Bu nedenle temel proje yönetimi hakkında bilgi sahibi olmak faydalı oldu.
 
İsim yok : Projelerimin yönetimi.Sistematiğin anlatılması.
 
 
İsim yok : Projenin ne olduğu , nasıl yönetilmesi gerektiğini öğrendim.Bilmediğim konular hakkında fikir edindim.Süre biraz daha uzun tutulabilir.
 
 
İsim yok : Proje yönetimi konusunda bilgi edindim.Doğru proje yönetimi konusunda eğitim aldım.Daha pratiğe dayalı olabilir.Çok teorik kaldı.
 
Altu Yosun : Standartlaşma ve program kullanımı.Program kullanımı.
 
İsim yok : Projelerin kabaca da olsa bir sistematikle yapılması için kullanılacak yöntemler.Proje sunumu.
 
M.Cem Konce: Gelecekteki proje yönetimlerinde ve katılımlarında daha etkin olabilmek.
 
İmdat Aksoy: Yaptığımız çalışmalarda bizzat kullanabileceğim ön hazırlık sürecini iyileştirmemde faydalı olacaktır.

Deniz Pala Seran: Direkt işimle ilgili olmasa da,içinde yer alacağım projeler öncesi yapılması gerekenler hakkında bilgi edindim.Yer alacağım projelerde nasıl bir çalışma yapmam gerektiğini öğrendim.
 
İsim yok : Projelerde izlenecek adımların öğrenilmesi.Proje yönetiminde olmazsa olmazların öğrenilmesi.Daha interaktif yapılması.
 
Filiz Cebbar: Projelerde etkin olmam için faydalı.
 
Metin Ercan:
Yaptığım projelerde standart yaklaşım yapabileceğim.Tüm iyileştirme işlerimde standart metod uygulayabileceğim.
 
M.Ali Çamlıbel: Projelerdeki katkısı.
 
Emrah Elik: Proje software’i kullanmak.
 
Berkin Bombatepe: Kariyerimin ilerki dönemlerinde bulanacağım projeler dahilinde uygulayacağımproje yönetim teknikleri ve kullanacağım yazılımlar hakkında pratik kazanma fırsatı yakaladım.Eğitim süresi 3 gün olarak düzenlenip MS Project üzerinde gösterilmeyen fonksiyonlar kullanılabilir.Şirketin kullandığı server üzerindeki örnekler daha detaylı incelenebilir.
 
Talip Değirmenci: Görevim Saha Uygulama Müdürlüğü’dür.Dolayısı ile her yaptığımız operasyonu proje olarak değerlendirerek bütün iş akışımızı projelendirme ve uygulamaya geçirme olarak tanımlayabiliriz.Bu aşamada proje yönetim teknikleri konusunda alınan eğitim ve uygulaması operasyon süreçlerimizi pozitif yönde etkileyecektir.Sistematik düşünce ve bu sistematiğin uygulamaya aktarımı olarak sıralayabiliriz.Çalışılan birim ile ilgili veya genel olarak verimlilik bakımından değer katacak her türlü eğitimin,çalışanlara sağlanmasının uygun olacağı kanaatndeyim.
 
İsim yok : MS Project server tarafı daha detaylı anlatılmış olsaydı kaynak takibim açısından faydalı olabilirdi.Daha önce de benzer eğitimler almıştım zaten.Sadece MS Project’in bilmediğim birkaç özelliğini öğrenmiş oldum.
 
Bekir Sıddık Köylü: Proje Yönetimi hakkında bilgi sahibi oldum.
 
Deniz Küçükayberk: Pratik çalışmalar.Planlama yapmaya katkısı.Otelin veya en azından salonun değiştirilmesi.
 
Yunus Taş : Sistematik hareket,metodoloji işim ve kişisel gelişim açısından faydalıydı
 
İsim Yok : Biraz daha kapsamlı bilgi verilmesi sonraki eğitimler için önerimdir
 
Hüseyin Hoşafçı : Projeleri takip etmek ve değerlendirmek.Gelecek için planlarıma katkı sağladı
 
İnal Atilla Güneş : EVA konsepti daha netleşti.EVA’yı daha sık kullanmaya çalışacağım
 
Ayhan Özel : Kariyer yönetimi,sertifikasyon işim ve kişisel gelişim açısından faydalandığım yönlerdir.Gökhan Cengiz ile beraber başvurduk,daha sonra kendiside katılacak
 
Alperen Bozdemir : Risk yönetim adımlarını taslak olarak öğrendim.Döküman sağlanmalı
 
Seda Abat: Eğitim içeriği olarak kurumsal firmalara uygun olması nedeniyle pratikte şirketimizdeki uygulanabilirliğinden emin değilim.Kişisel gelişim için,proje yönetimi eğitimi içeriğinin anlatılması,kapsamı hakkında fikir edinmem açısından iyi olduğunu düşünüyorum.
 
Havva Pelin Kunduracı :
İş sırasındaki verimliliği arttıracağına inanıyorum.Planlı bir iş teknik ve oluşumu sağlayabilecek bilgi yeterliliğinde olması
 
Gamze Kırım: Proje başlangıcında planlamanın,zaman ve maliyet tahminlerinin nasıl yapılması gerektiği hakkında bilgi edinmek.Genel olarak proje yöneticisinin görev ve sorumluluklarının neler olduğunu öğrendim.Kişisel zaman yönetimi eğitimi verilebilir
 
Ayten Özkök: Eğitim sırasında yeni terimler öğrenmek ve bunu uygulamak
 
Ercan Çitik: Proje yöneticilerinden beklentilerimizi daha kolay anlatmamıza ve bazı kavramların pekişmesine katkı sağladı.
Ashkam Fatehamirkhiz: İş akışındaki eksiklikleri gösteriyor.Bilmediğimiz konularda bilgi sahibi olduk.
 
Berdan Başak: Analitik yaklaşımın önemi
 
Gökçe Alpay: Kaliteli iş çıkarma yeteneğini artıracak olması.Planlama becerisi.Pazar günü olmasa daha iyi olabilirdi
 
Erdem Görgün: Sadece proje yapan bir şirketin mutlaka bilmesi gereken hususlar.Proje yönetimini sistematik bir hale getirebileceğiz.PY adaylarına ve PY’lere özel daha spesifik eğitimler gerekecektir.
 
Ece Ülgen: Planlama,kaynak yönetimi,zaman yönetimi,proje yönetim sistemi işleyişi hakkında temel bilgi sahibi olunması.Takım çalışması,yönetim ve organizasyon sonraki eğitimler için önerimdir
 
Erhan Çalışkan: Maliyet yönetimi,kalite yönetimi,kapsam faydalandığım yönlerdir.Eğitim hafta içi yapılsaydı daha iyi olabilirdi
 
Ceren Eropak: Eğitim şirket olarak alındığından ilgili konularda şirkette aynı dil konuşulacağından,eğitim benim için faydalı oldu.İleriye dönük proje yöneticisi olma düşüncelerim daha belirginleşti.Eğitim ön bilgilendirme niteliğinde olduğundan,daha ayrıntılı bir eğitim almak isterim
 
Emine Girgin: Proje kapsamı,iş kırılımı yapısı,iş planı hazırlıkları,zaman ve maliyet yönetimi konusunda faydalı bilgiler öğrendim.Proje Yönetimi kavramı ile tanışmak faydalı oldu.Proje yönetiminin bu eğitim kapsamında yer almayan konuların detaylı anlatıldığı eğitimler yapılabilir.
 
Yunus Koç : Metodolojik yaklaşım.Proje yönetebilme yetkinliğinin artması
 
Savran Pınar Hasdemir : Tanımlar konusunda bilgi sahibi olmak.PM konusunda kariyer adımı atmak
 
Arif Özel: Örnekleme ve iletişim şekli.Program kullanma ve iş yönetimi.
 
İsim yok : Kapsam yönetimi ile ilgili belli bir bilinç kazandırması.Proje yönetimi ile ilgili bir bilinç kazanmak
 
Tamer Oran : Sistematik olması.Konu hakkında daha iyi fikir sahibi oldum.
 
Mesut Tahtaç : Eksik bilgilerimin tamamlanması,bazı konuların hatırlanması adına faydalı oldu.Proje Yönetimi kavramı daha basit örneklerle daha faydalı vurgulanabilir.
 
Emirhan Yadsıman: Proje yönetimi kapsamında;zaman,kaynak ve kapsam yönetimi.
 
Zeynep Aksoy: Proje üyesi olduğum için faydalı olduğuna inanıyorum.Tüm içerik kişisel gelişim açısından faydalıydı.
 
Emrah Sarı: Katılacağım projelerde sistematik çalışma işim açısından faydalıydı
 
Süleyman Özkan: Proje için gereken zaman ve bütçe planlaması işim açısından en çok faydalandığım yönlerdir
 
Selen Şentürk: Proje Yönetimi ile ilk defa tanışıyorum.Planlama ve takip kişisel gelişim açısından faydalıydı.1.gün teorik bilgilerin aktarımı kısa ama eğlenceli aktiviteler ile desteklenebilir
 
Neşe Batı: Open proje,proje formatı(berat,kapsamı,...),proje tanımı işin açısından önemliydi.Dökümantasyon kişisel gelişim açısından önemliydi. Şirketteki dier ilgili arkadaşlara tavsiye edebilirim
 
Didem Özen : Proje çalışmalarında daha bilinçli ve sistematik yaklaşım işim açısından faydalıydı
 
Adem Yüksel: Proje yönetimlerinin daha etkin yapılabilmesi.Proje gidişatında performans ölçüm tekniklerinin öğrenilmesi.
 
Hüda Karagöz: Openproj programının öğrenilmesi.Proje zaman,kapsam,bütçe tekniklerinin belirlenmesi.Proje yönetimi toolları hakkında bilgi sahibi oldum.Daha uzun süre olsa daha verimli olabilirdi.Schott Orim çalışanlarına önerebilirim
 
Hüsnü Özden: IT’deki süreçler dışında kalan tüm işler Proje Yönetim Metodolojisi ile yönetilmeli ve yönetim tarafından desteklenmeli.Daha kapsamlı olarak aldığım bu eğitim zaman içinde unutulan bilgileri tazelememi sağladı.Bu tür eğitimler için yeterli zaman ayrılabilir
 
Hakan Özbakan: Proje yönetimi için genel bilgilendirme,projenin nasıl oluşturulması ve takip edilmesi.
 
Kadir Çalışgan: Sistematik bir yaklaşımı destekliyor olması.Standartlığı kişisel gelişim açısından faydalıydı.Diğer çalışma arkadaşlarıma önerebilirim
 
Müjgan Walker: Dahil olduğum projeleri daha profesyonel metodlarla ele alabileceğim.Proje yönetiminde öğrenilen metodlar ve bakış açıları iş dışındaki yaşamımda da kullanılabilir.
 
Baybora Ören : Aqile,scrum’ın proje yönetimindeki yeri. Yazılım işi ile ilgileniyorum ve bilimsel yönden PMP’nin faydalı olacağını düşünüyorum.Ayrıca yapılan işin metodolojik olması ortaya çıkan işin başarısını etkileyecektir.Kariyer hedefi olarak faydalanmayı düşünüyorum.Aqile,scrum bundan sonraki eğitimler için önerim olabilir
 
Bedrettin Erbil Konuk : PMP sınavına hazırlık olduğu için hedefe yönelikti.Daha fazla PMP sınavı soruları çözülebilir.Yaklaşık 30 dk daha soru çözümü çok iyi olur

Ergin Gündüz : Eğitmenin bakış açısından faydalanma.Sınava yönelik hazırlama.
 
Naci Özyedek : Projeleri metodoloji ile gerçekleştirmek
 
Bedrettin Erbil Konuk : Eğitmen hem teknik hem de iletişim olarak gayet başarılıydı.Daha detaylı eğitimlerde de aynı başarıyı gösterecektir.Her eğitmeninizin güçlü olduğu konulara özel eğitim vermesi büyük yarar sağlayacaktır
 
Gökçe Çelik: Proje yönetim kriterlerinin öğrenilmesi.Zaten yaptığım işi daha hakim olarak yapmamı sağladı
 
Dirim Eral: Ersin Demirok eğitmen olarak çok daha başarılı idi.PMP ve MS Project’i de kendisinden almak isterim
 
İsim Yok : Projelere daha sistemli yaklaşım.Proje yönetimi temellerini ve dinamiklerini anlama
 
Ahmet Kavgaoğlu: WBS ve maliyet yönetimi konuları çok işime yarayacak
 
Bedrettin Erbil Konuk : Kaynak ve maliyet hesabı , kritik proje yolu hesabı işim açısından en çok faydalandığım yönlerdir
 
İsim Yok : Proje hazırlık ve yönetim aşamaları,proje yönetiminin genel prensiplerini kavrama işim ve kişisel gelişim açısından faydalı oldu.Eğitmenleriniz ile daha sık iletişim içinde olmayı isterim
Ali Emre Cendere : Öğrendiklerimi pekiştirme imkanı buldum
 
Fırat Avcı: Genel anlamda başarılı.Tam bir eğitim süreci olmadığı için pek yorum yapamıyorum
 
Başak Avcı: Başarılı buldum
 
Aydın Yoran : PMI metodolojisini öğrenmem projelerde faydalı olacaktır.Maliyet hesaplaması yöntemlerini öğrendim.Özellikle yeterli zaman verilerek örneklerin daha detaylandırılması gerekir.Maliyet izleme yöntemleri hızlıca geçildi
 
Meryem Parlak: İlerideki kariyerim için daha geniş bir bakış açısı sağlayacağına inanıyorum
 
Nadir Küçük: Halen yürütmekte olduğum title ve iş süreçlerimizle oldukça paralel konular olduğunu ve faydalı olacağını düşünüyorum.Soru ve cevapların örtüşüyor olması eğitimin kişisel gelişim açısından faydalandığım yönüdür
 
Tuncer Süer: Proje çalışmaları pratiği açısından önemli.Ekip çalışmasını pekiştirdi.
 
Ali Serhan Yaşar:
Uygulamalı örneklerle ,örnek bir proje üzerinden gidilmesi işim açısından faydalı oldu.Proje Yönetim konularında verdiği kapsam kişisel gelişim açısından faydalı oldu
 
İsim Yok : Standardize edilmiş proje yönetim şablonu işim açısından faydalıydı.
 
Bedrettin Erbil Konuk : Henüz işime fayda sağlayak konulara gelmedik.Daha fazla sektörden,daha fazla proje yönetimi,kavram,taslak,döküman örneği olsa daha iyi olacak.
 
Emrah Köse : Method – Profesyonel yaklaşım işim ve kişisel gelişimim açısından faydalı oldu
 
Ahmet Kavgaoğlu: Alt kırılımlar oluşturma yöntemi benim için önemliydi.Proje Yönetimi dilini öğrendim.
 
Belis Akbaş: Yapılacakları birebir işime uygulamasamda en azından geniş bir bakış açısı ile görmemi sağladı.İlk gün çok teorik olan eğitim,daha sonrasında işinize uygulayınca çok daha ilgi çekici oldu.
 
Olgu Pelin Hüseyinoğlu: Zaman planlama,kaynak planlamanın uygulamaları ve nasıl yapılacağı konusunda katkısı olduğunu düşünüyorum.Şirket içi iletişime katkısı olduğunu ve problem çözmeye yönelik çalışmalar yapıldı.Google analytics&adwords advanced eğitimleri bundan sonraki eğitimler için önerilerimdir.
 
Tayfun Atasayar : Zaman yönetimi,planlamanın önemi,risklerin iyi belirlenmesi.Bir projeye başlamadan önce planlamaya daha fazla vakit ayırıp daha sağlam projeler yapmayı öğrendiğimi düşünüyorum.Şirketlerin önceden analizi daha iyi yapılabilir.
 
Ata Gür: Genel proje yönetimi,şablon bir seo projesini oluşturmama faydalı olacak.Post-it’i yaptığımız uyguluma çok etkili idi.İlk günden daha çok grup ve iş tanımları ile ilgili bilgi alınırsa,ilk günden daha başarılı olunur.Günlük işten çok proje bazlı çalışanlar.Post-it’li aktivite için her startup şirket
 
Alper Cengiz: Planlama aşamasında düşünmediğim birkaç detayı öğrenmiş oldum.Hız,zaman,planlama kabiliyeti.Planlamaya bakış açısında iyi bir özellik kazandım.Kuruma özel ve hatta hizmet sektörüne özel içerik ve uyarlama gerekir.
 
İsim Yok : Proje programlama konusunda fikir sahibi oldum.Kişisel gelişimim açısından iletişim yönünden faydası oldu.Eğitimi en azından haftasonundan bir gün alarak planlayabilirseniz daha verimli olacaktır.
 
İsim Yok : Eğitim işimle birebir paralel bir konudur.Bundan sonra gerçekleştirilecek eğitimler uygulama ağırlıklı olabilir.
 
İsim Yok : Kendi departmanımda da MS Project’in kullanılabileceğini düşündüm
 
İsim Yok : Eğitim raporlama açısından işime en çok fayda sağlayan yönüdür.Eğitim süresinin biraz daha uzatılması tavsiyemdir.
 
H.Serkan Sezek : Üzerinde ciddi çalışılmış zaman planlaması sonraki eğitimler için önerimdir
 
İsim Yok : Proje Yönetiminin tüm noktalarında faydalı olacaktır
 
Serkan Özdoğan: %100 Proje Yönetimime kazancı oldu.Daha bilinçli,daha pratik çözümler oldu.Kişi ne kadar çok şey öğrenirse o kadarını bilmediğini anlıyor.
 
Erhan Çınar : MSP ile yapamadığım şeylerin yapılamadığını öğrendim.İşim için yeni bazı şeyler öğrendim.İlave içerik olmalı.Şirketimden bazı arkadaşlarımı yönlendireceğim
 
Necdet Turan: Pratikte uyguladığımız yöntemlerin kavramsal yanlarını da öğrenmek oldukça keyifliydi.Profesyonel proje yönetimini detaylarıyla öğrendim.Project schedlind and cost management eğitimleri katılımcı sayısını arttırabilir.
 
Ertunç Güven : Proje Yönetimi ile ilgili zaten kullanmakta olduğum süreçlerin içeriklerini bir bütün olarak öğrenme şansı yakaladım.Mesleki açıdan olduğu kadar edinilen bilgilerin kişisel gelişim için de faydaı olacağını düşünüyorum.
 
Şeref Döver: Direk Proje Yönetimi süreçlerinde görev aldığımızdan daha standart bir sistem içinde bakış açısı kazandırdı.Projenin tüm yönleri hakkında daha detaylı bir öngörü sağladı.İş arkadaşlarıma zaten tavsiye ettim.
 
Güray Koç : Bir metedolojiyi takip edip uygulama sırasında eksik yada atlanmış faktörlerin engellenmesi açısından benim için çok yararlı oldu.Bildiğim konuların belli bir sıraya konması ve ifade edilebilinirliğinin kolaylaştırılması.Benzer konularda önceden bilgisi olmayanlar için daha detaylı bir eğitim verilmesi düşünülebilir.Endüstri Mühendisi olduğum için birçok konuda bilgim vardı.Fakat diğer arkadaşlarımın bazı konularda zorlandığını gördüm
 
Dilhan Kaya: Yönettiğim projedeki eksiklerimi gördüm.Şirketimde proje yönetim süreci yaratılması için faydalı olacaktır.Proje yönetimi alanında ilerlemek istiyorum.Metod ve bilgi eksikliğimi kapatıyor
 
Saliha Işıl Fazlıağaoğlu: Projenin baştan sona hangi aşamalardan geçtiği hakkında bilgi edinmemi sağladı.Tecrübeli insanlarla bir arada eğitim almış olmak kişisel gelişimim açısından faydalı oldu

Fatma Eroğlu: Farkındalığım arttı.Eğitimlerin hafta içide organize edilmesi verimi arttıracaktır

Atilla Munlu: PMP Sertifikası alınması gerekliliği.Proje Yönetimi metedolojisi ile yapılması.
 
Murat Kutlar: Devam eden projelerin yeniden (eğitimdeki konuları da dikkate alarak) yeni bir bakış açısı ile gözden geçirmek.Yeni yapılacak projelerde ’’ortak dil’’ oluşturmak.Günlük yaşamda da kullanılabilinecek enstrümanlar ve bakış açısının yakalanması
 
Özgür Şaştım: IT proje yönetimi açısından çok önemli bilgiler sağladı.Proje yönetimi açısından genel bilgiler sağladı
 
Güler Emecan:
Bir projeye başlarken yapılması gerekenler açısından yeterli bilgi edindim
 
Zehra Görmek: Bir projenin nasıl planlanacağı ve planlama yaparken tüm aşamaları gözden geçirmek açısından verimli oldu.Daha fazla materyal kullanılabilir.Film oldukça başarılı bir seçimdi,teşekkürler.
 
Burcu Aysel: Farkındalık oluşması sağlandı.Eğitim faydalı oldu.Ancak eğitimin en azından 1 gününün hafta içi olması gerekirdi
 
Gökhan Tortop: Proje zaman ve kapsam planı işim açısından faydalı oldu.Tüm faaliyetleri proje mantığı içinde değerlendirme fırsatı buldum
 
Ferhat Dramalı: Proje planlaması – zaman yönetimi işim açısından en çok faydalanacağım yön oldu
 
İsim Yok : Proje hazırlanmasında dikkat edilecek ana kriterleri öğrendim.Projeler hakkında daha geniş bilgi sağladım.
 
Mustafa Demir: Projedeki planlamanın önemi ve her ihtimalin gözetilip yazılı olması vb.
 
İsim Yok : Proje Yöneticiliğine girişte argumanların yeterli olması ve sunulmasını sağlattı.
 
İsim Yok : Çalıştığım firmada Proje Yöneticisi olarak görev aldığım için,MS Project kullanımı ve proje yönetimi süreçleri ilgili olarak bilgilendirilmiş oldum.Proje yönetimi ile ilgili olarak genelde yapılabilecek ortak hatalar ve bu hataların projelere olumsuz yansıması konusunda bilgi sahibi oldum.
 
İsim Yok : Planlı,düzenli,iş disiplininde çalışmak ve faydalı olabilmek işim açısından sağladığı faydadır.Kendine olan özgüvenini sağlamak açısından gayet faydalı olduğunu düşünüyorum,işi daha çok sahiplenmek adına.Uygulamalı eğitimlerin çok daha katkısı olduğunu düşünüyorum.
 
Burak: Daha önceden katıldığım iş analisti eğitimine paralel olarak bir PM açısından iş yapış yöntemine bakışı öğrendim.Kariyerimde proje yöneticiliği olduğundan bu konular benim doğrudan çalışma alanım olacak.
 
Burçin Efeoğlu: Yapılan işlere yeterli zamanların verilmesi işim açısından öğrendiğimdir
 
Mustafa Hacıbekir: Yer aldığımız projelerin takibini yapabilir ve sorumlu olduğumuz aktivitelerde daha düzenli ve bilinçli olacağımızı düşünüyorum.Kariyerim açısından önemli olacağını düşünüyorum
 
İsim Yok : Kariyer planımda alınması gerekli olan bir eğitimdi.Bundan sonra yapacağım işlerde dikkat etmem gereken yönleri fark etmemi sağladı.Planlı bir proje için gereken ihtiyaçları farketmemi sağladı.
 
Tansu Pancar: PMI standartları ve yaklaşımını öğrenmiş oldum.Kapsam yönetiminin önemini öğrenmiş oldum

Elmas Ceren Tabak : Örneklerin çoğu inşaat sektöründendi.Farklı alanlardan da örnekler olmalı(Telekom sektörü gibi)
 
Damla Siyahhan: Güncel örneklerle anlatılması işim açısından en çok faydalandığım yöndür.Sosyal planlarımda yararlı olacaktır

Esma Kavak : Farklı bakış açısı sağlayacağını düşünüyorum
 
Tamer Cansız: Teknik bir pozisyondan proje yönetimi pozisyonuna geçiş yapmak istiyorum.Bu anlamda benim için iyi bir ilk adım oldu.Proje yönetimi metodolojisini ve kavramlarını öğrenmem işimi daha bilinçli uygulamamı sağlayacak.
 
Gökmen Bulut:
Beni bilinçlendirdiğine inanıyorum.Sonrası için iyi bir başlangıç adımı olduğunu düşünüyorum.
 
Deniz Erbaş: Yaptığım işleri daha etkin ve bilinçli yapmak.
 
Elmas Ceren Tabak: Proje süreçlerinin öğrenilmesi ve planlamanın uygulamadan daha önemli olduğu konusunda faydalı olduğunu düşünüyorum.
 
Erdem Erdem : Projeleri daha etkili yönetebilmek.Proje yönetiminde daha bilinçli olmak.
 
 
Merve Dermenci : Proje yönetiminin nasıl yapılacağını öğrendim.İşleyiş sürecinin nasıl olduğunu öğrendim.
 
 
Turgay Kayaer: Eğitim süresince verilen uygulamalar ve aktiviteler etkiliydi.Proje yönetimi hakkında gerekli bilgi edinimi sağladım.PMP sınavı hazırlık için yapılacak olan kurslara katılmayı düşünüyorum.Ancak önce 4500 saatlik proje çalışmalarımı tamamlamam gerekecek.
 
Teoman Oralerkaya : Maliyet ve zaman yönetimi faydalandığım yönler.Eğitimin bir gün daha uzatılmasını ve örnek çözümlere daha fazla yer verilmesi gerektiğini düşünüyorum.
 
Erdem Erdem: Sertifika almaya yönelik yapılarak sınava katılım sağlayacak,Proje Yönetiminin ne kadar derin bir mefhum olduğunu öğrendim.
 
 
Kadri Uygar Candemir: Soru çözümü için ek bir gün eklenmesi veya hafta içi blok eğitim verilmesi önerimdir.

Gülnur Bayhan : Processleri anlama ve geliştirmemde faydası oldu.İşimi ne kadar iyi yapıyorum ölçebildim.
 
Gökmen Bulut: Sertifikasyon&Profesyonellik.Webinerler ve workshoplar yapılabilinir.
 
Ayşe Erman: PMI metodolojisini kavramak,farklı bir iş yapış biçiminden faydalanmak.Hayat da kısıtlı kaynakları,riskleri,yaratılan katma değerleri ile birlikte en güzel/optimum şekilde yönetilmesi gereken bir projedir.
 
Sevinç Elmas : PMP olmak istiyorum.Diğer eğitimlerinizde katılmak istiyorum
 
Vahit Tabak: Risk yönetiminin planlı halini görmüş oldum.Riski katagorize etmek kişisel gelişim açısından en çok faydalandığım yöndür
 
Esma Baytok : MS Project’i proje planlama işimde kullanmaya başladım.Somut bir eğitim alındı.Örnek uygulaması iyi oldu.Uygulama ve kısa yollar kişisel gelişim açısından faydalı oldu.
 
Nilüfer Coşkuner: Genel çerçevelendirme yeteneğime katkıda bulundu.Vizyonumu genişlettiğini düşünüyorum.Herşey uygundu.
 
Mesim Giray Aydemir : Bakış açısını değiştirme işim açısından en çok faydalandığım yöndür.Riskin değerlendirilmesi kişisel gelişimim açısından en çok faydalandığım yöndür.
 
Duygu Güceyü : Farklı sektörlerden örneklerle bilgi sahibi oldum
 
Salih Demir : İleride gireceğim PMP sınavı için yararlı olacağı kanaatindeyim.
 
Ozan Öke : Projelerde yaptığımız hataları görmemi sağladı.Projelerde yanlış yaptığım yönleri görmemi sağladı.Saatleri biraz daha geçe alınabilir.
 
Cem Postacılar: Daha profesyonel bir yaklaşım ile süreci daha verimli hale getirmek.Kariyer,kişisel.
 
Sevgi Mete : Saatlerin arttırılması yerinde bir karar olacaktır
 
Mustafa Samet Üçgün: İş kalemi,iş paketi,faaliyet kırılımını daha uygun yapacağım.Zaman yönetimi ve maliyet yönetimi konusunda katkı sağlayacaktır.
 
Evrim Atalas: Eğitimin işim ve kişisel gelişimim açısından her anlamda faydasını gördüm.
 
İsim Yok : Ekibin yönlendirilmesinde etkili olacaktır.

Hakan Uğur: İnsanları(personeli) daha iyi anlamak ve ona göre davranmak.Sıkıntı çektiğim konuların üstesinden daha kolay gelebileceğim.Her personelin bu eğitimi alması önemli.İnsan kaynaklarına tavsiye edeceğim
 
İsim Yok : Tüm içerik faydalıydı.Eğitimin her aşamasından faydalandım.Sürenin daha geniş olmasını isterdim.Bankamın yönetim biriminin tümüne tavsiye edeceğim.
 
 
İsim Yok : Proje hazırlamayı geliştirecek.Farkındalık kişisel gelişimim açısından faydalandığım yön oldu.
 
İsim Yok : Proje yönetiminde iletişim ve yönetim konusunda farkındalık elde ettim.Görsellerin kullanımı etkinliği artırabilir.Film,yapılmış uygulamalar gibi.
 
Levent Uysal: İletişim ve etik konularının açıklanması faydalıydı.
 
Maşuk Pamuk: Nlp tekniği anlatım, örneklerdeki yalınlık ve kolay anlaşılırlık eğitimin en çok faydalandığımız yönüydü.
 
Öykü Yılmaz: Arge projelerinde nasıl plan yapacağımızı, proje süreçlerini uygulayarak projenin başarılı olmasını sağlayabilmeyi öğrendim. Günlük yaşamımı proje olarak görmeyi öğrendim, devamlı geliştireceğim.
 
Kıvanç Çağlar: İş hayatımda tecrübe ile edindiğim, görerek uygulamaya başladığım şeylerin bilimsel temelini görmüş oldum.
 
Tolga Demir: İş hayatında edindiğim bilgileri almış olduğum eğitimle birleştirmenin faydalı olduğunu düşünüyorum .
 
Burçin Eser : Proje yönetimi konunda genel bir bakış açısına sahip oldum. Daha detaylı bilgilerin yer aldığı eğitimlere katılmaktan memnuniyet duyarım.
 
Özge Göre: Proje Yönetimi Sistemlerinin genel kavramlarına hakim olmak ve bakış açımı edindiğim bilgiler doğrultusunda geliştirme  açısından faydalıydı.
 
Yunus Kahraman: Eğitimin şirket yönetimine kesinlikle katkı sağlayacağına inanıyorum. 5 sene yurtdışında yöneticilik okumama rağmen diyebilirim ki, beş senenin iki senesine eşit sayılabilecek bilgiyi iki günde aldım.
 
Mustafa Ulusaraç: İş hayatıma bu eğitimi alarak başlayabilseydim; gereksiz enerji ve zaman kayıplarımın en azından yarısı olmazdı diye düşünüyorum.

Elif Küçüktezcan:
   
-Proje yöneticisinin yani bir yöneticinin hangi özellikleri sahip olması gerektiği ve karşılaştığı farklı durumlarda baş etmesi için farklı yöntemler sunulması gelişimimiz açısından faydalıydı.
-Temelde önyargıyla gelinen eğitimlerden mutlu bir şekilde ayrılabileceğinin kanıtını gördük.
-Bilgiler kafamızda canlandırıldı ve sonradan toparlanarak hiç unutulmayacak kadar özümsenmesi sağlandı.
-Proje Yönetimiyle ilgili temel bilgilerin yanı sıra günlük hayatımızda ve diğer işle ilgili alanlarda da kullanabileceğimiz bilgiler verildi.
 
Ufuk Demirci: Murat hoca proje yönetimi konusunda bilgi ve tecrübesiyle tanıdığım müstesna kişilerden birisi olduğunu gördüm. PEM’de proje yönetimi eğitimlerini her kişi ve kuruma tavsiye ediyorum. Karşılığını alacağınızı göreceksiniz.

Cevat Balek: Proje yönetimi metodolojisi konusunda zaten bilgi sahibiyim. Ancak iletişim, retorik, etik gibi konularda herşey yerli yerine oturdu.
Eğitimler, bu eğitim gibi işin özüne inmiş eğitmenler tarafından içsel olarak en üst düzeyde anlatılmalı, gerisini herkes kitapları okuyarak mekanik olarak zaten öğrenir. Tebrik ediyorum. Son derece neşeli bir şekilde çok derin konulara girdik.
 
Tolga Savaş :
Özellikle planlama ve gelişim konularında örneklerle yapılan eğitimin faydalı olacağını düşünüyorum, Karşılıklı iletişim konularındaki eğitimin sağlayacağı faydanın tarif edilmesi mümkün değil, eğitimin uzun süreli olmasının daha yararlı olacağını düşünmekteyim.
 
Saadet Gençoğlu: Eğitim sayesinde müşteri ve çalışan ilişkileriyle ilgili problemlerin bilimsel tekniklerle çözülebildiğini keşfettim.
Eğitim materyalleri daha anlaşılır olabilir, daha az fakat çarpıcı olabilir.  Sistemin hayatın parçası olduğu, sistem kurmanın önemi çok güzel anlatıldı.
Kişisel gelişimin, secret kitaplarının yeni bir trend olduğunu düşünürken, bunun bilimsel temeller dayandığını öğrendim.

Behice Güneş : Şimdiye kadar birçok proje uygulamasında bulundum fakat bu konunun aslında ne kadar bilimsel uygulandığını ve nerelerde hata yapıldığını daha akademik bir düzeyde öğrenilebileceğini fark ettim. Daha doğrusu öğrenilmesi gereken ne kadar çok bilgi olduğunu ve bunun bir başlangıç eğitimi olduğunu fark ettim.
Teşekkür ederim, çok başarılı bir eğitimdi. Katıldığım birçok eğitimden farklı bir teknikle anlatım yapıldı.
 
Hasan Yeşilyur : Eğitim sayesinde mükelleflerimize verdiğimiz hizmetlerin daha kaliteli olacağını düşünüyorum. Retorik konusu özellikle etkiliydi. Örnekli, uygulamalı bir eğitimin çok daha faydalı olacağını düşünüyorum.
 
Hülya Dandin:  Bundan sonra yapacağım ilk iş kendi hayat projemi gerçekleştirmek, Gerçekleştirilecek olan diğer eğitimleri bir paket halinde sıralı bir şekilde gerçekleştirebiliriz. 
 
Fuat Yurtsever : Eğitimin tüm konularının işleri açısından faydalı olduğunu ancak en önemli katkısının bazı hususların bilimsel olarak açıklanması ve uygulanma zorluğunun açıklanması, Eğitim öğrenme isteğimin  artmasına neden oldu, proje yönetimi konusunda kişisel gelişimime devam edeceğim, Proje yönetiminde başarılı olmuş bir projenin uygulamalı olarak yönlendirilmesi, tartışılması, varsa eksiklerinin belirtilmesinin faydalı olur.
 
Zübeyde Ayaz : Bu eğitim sayesinde çevremdeki insanlarla olan ilişkim değişecektir, İnsan ilişkileriyle ilgili birçok şey öğrendim. Bu eğitimlerin daha sık yapılmasını isterim. Murat Hoca’ya çok teşekkür ederim.
 
Kaniye Aktürk: Daha önce okumuş olduğum kişisel gelişim kitaplarından aldığım  bilgilerin oldukça üstündeydi, Örnekler çok iyi ve kalıcı, bilgilendirme akıcı ve etkileyiciydi,  Memnuniyetimi bildirir, çok teşekkür ederim.
 
Tüzin Akçınar Günsarı :  Proje Yönetimi hakkında farkındalık yaratmış olup, bu alanda kendimi geliştirmem  gerektiğini anladım.
 
Havva Yıldız: Hayallerimi gerçekleştirmenin hiç de zor olmadığını öğrendim, müşteri beklentilerinin üstünde kaliteli bir hizmet verebilmek vizyonumu genişletti. Eğitim bakış açımın değişmesini sağladı.
 
Yavuz İlkay:  Proje yönetimi metodolojisi eğitimi müşterilerimize vereceğimiz tecrübenin kalitesi, beşeri münasebetlerin gelişmesi, planlı,  kaliteli hizmetin sağlanması, yurtdışı firmalar vereceğimiz güven açısından oldukça faydalıydı. Eğitim süreci oldukça başarılı geçmiştir, eğitim süreçlerinin sıkça tekrarlanmasını dileriz.
 
Duygu Tunç Yontucu: Eğitim sahip olduğum yetki ve becerileri bir pozitif bilim mantığı ile kavramama yardımcı olmuştur. Bugüne kadar katıldığım eğitimlerden farkı, kazanılan bilgileri uygulamaya geçirebilecek donanım, motivasyon ve beceri kazandırmasıdır.
Eğitim kişisel hayatımda beni zorlayan, özellikle iletişim, problem çözme, motivasyon ve planlama konularında düğümlendiğim noktaları tespit etmeme yardımcı olmuştur.
Selman Birlik: Sadece iş değil günlük hayatımın her anında kullanabileceğim bilgiler edindim. Hedefler koyma ve bu hedeflere daha gerçekçi ve yapılabilir planlarla ulaşacağımı düşünüyorum eğitim sayesinde.
 
Selahattin Kömürcü: Eğitim sayesinde yaptığımız işin yanlış ve eksiklerini öğrendik.
 
Muvaffak Amasya: Bu eğitim sayesinde; Proje Yönetimi ve planlaması aşamasında hangi süreçlere ve konulara (motivasyon, Kano Modeli, risk analizi vb) dikkat edilmesi gerektiği, kişisel ve proje yönetimi anlamında etik ve iletişim kavramının ne olduğunu ve önemini ilerleyen projelerde kesinlikle üzerimizde ilerleme yapacak bilgiler içeriyordu. Ayrıca eğitim sürecinin yöntemi de anlatılan konuları yaşama ve süreçten kopmama anlamında çok başarılıydı.
 
Volkan Bökeoğlu : Eğitim sayesinde rutin yaptığımız işlerde halihazırda kullandığımız teknik ve davranışların farkındalığına (bilincine)  kavuştuk.
 
İsim yok:Eğitim bireysel gelişimimi uzmanlık alanımla paralel bir düzlemde gerçekleştirebilceğim farkındalığı yarattı. 
 
İsim yok : Proje yönetebilmek için ne bilmeliyim, başkaları ne yapıyor, gerekli bilgileri nasıl edinebilirim, kendimi nasıl organize ederim. Hepsini öğrendim. Murat Hocanın birilerini susturmak için kırmadan nasıl davrandığını  gözlemledim. Amaçlarımı sürekli gözlemleme kararı aldı.
  
İsim yok: PMP sınavı için gerekli pratiği aldım. Özellikle conflict  mng teknikleri ve motivaston teorileri işte hem de kendi hayatımda kullanacağım.
 
Enis Opa: Yaptığım ile birebir örtüşüyor. Anlatılan metodları kullanacağım.
Daha önceden bildiğim şeyleri sınıflandırma ve bilinçli gözle değerlendirme imkanım oldu.
Benzer eğitime ihtiyaç duyan arkadaşlara referans olacağım.
 
Zihşan Küçükler: Eğitim projelerin planlama ve uygulamasında çok daha etkin ve efektif olabileceğime beni inandırması.
Eğitimden  genel anlamda çok memnun kaldım. 2 günün sonunda çok temel bilgiler sayesinde proje yönetimi ve planlama konusunda kendimi daha ileride hissediyorum. 
 
İsim yok : Planlama alanında anlatılanlardan faydalanmak ve uygulamaya geçirebilmek işim için faydalı olacaktır. İletişim konusundaki kısımlar ilgi çekici ve ufuk açıcıydı.
Hüseyin Altan Esen: Proje Yönetimi ufkumuzu ve bakış tarzımızı en etkin ve verimli şekilde geliştirdi.
 
Burçak Akgün: Proje Yönetimi Metodolojisi öncesi proje seçim aşamaları ve proje oluşum süreçleri hakkında bilgi edindim.
Proje yönetimi süreçleri, fizibilite hakkında bilgilendim.

Hüseyin Cahit Meriç: Bir projenin değerlendirilme kriterleri hakkında, gerçekte nasıl olması konusunda bilgi sahibi oldum. 
 
Cafer Demir : Proje yönetimi süreci aşamaları ve maliyetleri açısından şirket içindeki birçok alanda kullanabileceğim, şirketin karlılığı artacağı gibi verimli çalışma ortamı da oluşacağı düşüncesindeyim.
Kişisel olarak finans ve maliyetlendirme konuları ile birlikte proje yönetme konusunda sahip olduğum bilgi dağarcığımı daha da geliştirerek kendi donanımımı arttırdım.
 
Mehmet Akka: Genel proje yönetimi ilke ve kavramlarının öğrenilmesi, bu sayede yapılacak projelerde ekip ile aynı dilin konuşuluyor olması.
Fizibilite konusunda detaylı bilgiye sahip olmak ve projelerin yapılabilirliği konusunda hangi kriterlere bakılacağının kavranmış olması faydalı oldu.

Ergün Öztürk: Yatırımın finansmanı ile ilgili konulardaki örneklemeler ve fırsat maliyeti faydalıydı.
 
Birol Öztürk: Anlatılan konuların uygulamaya yönelik olması işimiz açısından faydalıydı.
 
Oğuzhan Yıldırım: Bir şirketin kurulumundan önce ne kadar çok çalışmanın yapılması gerektiğini öğrendim.
 
Gürkan Kocaer: Projenin aslında neleri içerdiğini ve proje yaparken hangi adımları izlemek gerektiğini, proje yönetiminde iletişimin önemini ve insanın davranış biçimini yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini anladım.
Zaman yetersiz gibiydi, dökümanlar önceden dağıtılsa daha iyi olurdu.

İsmet Onur İnci: Eğitimin işimiz açısından en çok faydalandığımız yönü, Proje yönetiminin işimiz açısından faydalarının görülmesi, iletişim ve vizyonun öneminin kavranması .
 
Mehmet Akkaş: Eğitimin işimiz açısından en çok faydalandığımız yönü, Proje yönetiminin uluslararası metodolojisinin kavranması ve bu sayede ekip üyeleri ile aynı dilin konuşulması.

Burçak Akgün: “Proje Yönetimi nedir, nasıl yapılmalıdır, dikkat edilmesi gereken noktalar neler?”  net olarak anladım.
Önerim, Eğitimin devamında alınabilecek eğitimler, okunabilecek kitaplar hakkında kaynak tavsiyesi ve proje yönetimi için yapılmış gerçek projelerin örneklemesinin yapılması.
 
Oğuzhan Yıldırım: İşim gereği pek çok projede çalışıyorum. Artık daha düzenli, disiplinli ve çok daha verimli projeler başaracağıma inanıyorum.
Eğitim sayesinde proje yönetiminin ülkemiz açısından ne kadar önemli olduğunu anladım.
Murat Bey’in verdiği her eğitime katılırım.
 
Melisa Evgen: Anlatılanları uygulamış olan büyük bir inşaat firmasından bir yetkili de eğitimin son aşamasında katılabilir.
 
İsim yok: Eğitim, anlatılan metodolojilerin uygulanmasına yönelik etkin adımların uygulanması kaydıyla daha sağlıklı, süreçleri takip edebildiğimiz, planlı bir çalışma biçiminin mümkün olabileceğini  ve  İş hayatında bilinçsizce uyguladığımız yöntemleri daha sistemli bir şekilde yapabileceğimizi gösterdi.
Eğitimin mevcut işlerimizi aksatmayacak, uygun zaman dilimlerinde yapılmasını tavsiye ederim.
 
Enis Pişkiner: Eğitim sayesinde zaten yapmakta olduğum bazı şeyler kafamda yerine oturdu. Bu eğitimin benzerinin üst yönetim için de verilmesi sonra tabana ve detaya inmesi gerekir.
 
Kaya Kayoğlu: Eğitim, planlama süreçlerini ve projede karşımıza çıkabilecek engellerin tespitini öğrenmeme ışık tuttu. Proje yönetiminin aslında bir Bundan sonraki gerçekleşecek eğitimler için tavsiyem anladım. 
 
Hüseyin Öz: Eğitimde anlatılan proje yönetimi sisteminin şirketimizin tüm süreçlerinde uygulanmasının şirketimize daha kaliteli işi, daha kısa sürede, daha nitelikli ve özgün yapmayı sağlayacağına inanıyorum.
Eğitimin kişisel gelişimimize önemli katkıda bulunduğuna inanıyorum, iş dışında kişisel hayatımızda da uygulayabiliriz.
Eğitimin devamının tüm şirketi kapsayacak şekilde genişletilmesinin faydalı olacağına inanıyorum.
 
Bilgin Gümüş: Projelerin ya da yaptığımız üretim faaliyetlerinin, proje yönetim metodolojisine göre yönetilmesinin iş verimliliği ve kalitesini arttıracağını düşünüyorum.
İleri proje yönetimi eğitimine katılmak isterim. Farkındalık eğitimi ile projeleri yönetmenin mümkün olmadığını düşünüyorum.
 
Nüket Bodur: Yürütmekte olduğumuz projeleri bir sisteme oturtursak daha başarılı bir noktaya getirebiliriz, bunun farkındalığını kattı.
Eğitmenin verdiği güncel örneklemeler entellektüelbilgi birikimi için yararlıydı. Etik yaşama ile ilgili düşünmeye yöneltmesi de faydalıydı.
 
Okan Zehir:  Eğitim hangi konumda olduğumu sorgulamama neden oldu, yaptığımız işin akademik düzeyde olmadığını daha iyi anladım. Bildiğimiz ama sürece dahil edemediğimiz olguların nedenlerinde hemfikir olduk.
Yaşam biçimi, ortak payda, önce ben teorisinden etkilendim.  Razı olmak, daha iyisini kabullenmek, başarıyı yakalamak gibi yaşamsal metodların önemini gördük.
Devamı olan eğitimlere üst yönetimin de katılması, öneri ve çözüm ortamı yakalamak, sosyal paylaşıma üst yönetimin de katılması , eğitim sonunda veya sürecinde uygulamanın devreye girmesinin gerekliliğini düşünüyorum.
 
İsim yok : Süreç planlamanın anlatımı ve olası durumların sonraki aşamaya ilişkin değerlendirilmesi faydalıydı. Sorunun değil çözümün parçası olmaya teşvik edilmesi faydalıydı.
 
Lütfü Üstünkaya : Bir işin planlanmasının işin başarıya ulaşması açısında ne derece etkin olduğunun somutlaştırılması faydalıydı. Planlamanın sadece iş hayatımızda değil, sosyal çevremiz ve ideallerimiz üzerinde de pozitif etkilerinin olabileceğinin farkındalığına vardık.
 
Tunç Binay:  Bugün için en önemli iki faktör zaman ve paranın daha doğru yönetilmesi için oldukça doygun bilgi aldım. Daha doğru bir yönetim ile kazanımın olacağını düşünüyorum.
Eğitim çok faydalı oldu. İletişim konusundaki kısmı  gerçekten yeni öğrendim, ve faydalı olduğunu düşünüyorum.
 
Savaş Hitay: Proje yönetimi, retorik, iletişim eğitimin en çok faydalandığım yönleri… Kişisel gelişimim açısından proje yönetim ve planlamasından faydalandım. Daha geniş bir eğitimi düşlüyorum.
 
İsim Yok: İletişim kurma yönğnden ve çalışma sırasını ayarlama yönünden eğitim çok faydalıydı. Doğru anlama ve anlaşılmanın ne kadar önemli olduğunu anladım. Nasıl iletişim kurulmalı ve planlamanın hayatımızda ne kadar önemli olduğu en çok faydalandığım yönleriydi.
 
Mehmet Kara : İletişimin proje yönetiminin temeli olduğu, proje yönetiminin de hayatımızı güzelleştirmesinde kullanılabilecek çok temel bir araç olmasından faydalandım. Nasıl yediğimiz yemek değil de sindirdiklerimiz bizleri doyuruyorsa umarım bu eğitimi hayatımıza, işimize ve ailemize katkı koyacak şekilde dahil edebiliriz. Aynı eğitime tekrar katılmak adına bize yol gösterilebilinirdi.
 
Ergin Aktaş: Bazı konular bildiğimiz fakat uygulamada sıkıntı çektiğimiz konulardı. Bilmek dışında, kullanmak ve paylaşmak daha önemli.Paylaşma ve uygulamada oldukça desteği oldu. Geri dönüşümü kesin olarak dönen tek şey eğitimdir. Çok feyz aldık. Günlük ve iş hayatımda olduğu gibi aile hayatımda da kullanmak üzere bir çok ışık yandı.
 
Cemil Çağan: Planlama yöntemlerinin anlamı ve retorik konusunu öğrenme fırsatım oldu. Gerçekliğin kişiden kişiye farklı, hakikatin tek olması olgusunu öğrendim. Bu eğitimin mümkün olduğunca fazla kişiye ulaştırılmasını istiyorum.
 
İsim Yok: Bir projeye başlarken, hatta o projeye girmeye karar verdiğimizde nasıl bir yol izlenmesi, proje gerçekleşirken nasıl davranmamız gerektiğini, proje ekibinin nasıl yönlendirileceği hususunda çok faydalı oldu. Daha önceki gerçekleştirdiğimiz, iş ve özel hayatımızdaki projelerde ne gibi yollar izlersek daha yararlı olduğu hususunda bana bir çok fikir verdi ve dersler çıkarmama neden oldu.
 
İsim Yok: Proje yönetimi yapılırken neler yapılacağını öğrendim. Projenin insan için de geçerli olduğunu düşünmek.. Hayatın kendisi bir projedir ve mutlaka hedefi olmalıdır. Hocamızın mümkün olduğunca her sektöre bu eğitimleri vermesi…
 
Burçin Bakıcı: Akdeniz modelinden farklı modellerin nasıl uygulanabileceği ile ilgili fikir edinebilmemize olanak sağladı. Sistemli çalışmanın gerekliliklerini bilimsel olarak öğrendik.
 
Ahmet Arda: Bilgi, görgü ve davranış bilimi için katkısı epey fazla… İletişim ve proje yönetimi metodolojisini iyice öğrenmenin yöntemini öğrendim.

İsim Yok: Sürdürmekte olduğumuz projelerde kesinlikle bu eğitimden edindiğimiz bilgilerden faydalanarak uygulamasını yapacağım. Kişisel gelişim açısından da çalışma ekibimizle iletişim konusunda daha etkili olacağını düşünüyorum.
 
İsim Yok: İletişimde bundan sonra daha bilinçli olacağım. Daha sabırlı ve daha çok dinleyici olması gerektiğini tekrar anladım. Eğitimin daha ileri düzeyde daha uygun bir saatte olmasını isterim.
 
Günel Altınbaş: Teknik açıdan bilgi edindim. Teknik bilgileri hayata geçirme konusunda faydalı oldu.
 
Akın Onur Turan: Sınava yönelik tüm konuları öğrendim. Proje yaşam döngüsüne genel bakışa sahip oldum. 
 
 
Ali İrim: Proje yönetimi konusunda işimde uygulayamadığım bilgileri öğrenmem.
 
 
Özgü Özhan: IT alanında proje yönetimi metodolojisinin önemi gün geçtikçe artışta olduğu için benim açımdan önemli bir yere sahip bu eğitim. Proje yönetimi metodolojisini hayatımın farklı noktalarında kullanacağımı düşünmekteyim.
 
 
 
Mehmet Aladağlı: Proje yöneticisi olarak proje yöneticiliği ile ilgili genel ve detaylı bir eğitim almamın yeterli bir  proje yöneticisi olmama katkı sağlayacağını düşünüyorum. Artık daha donanımlı bir PY olduğumu düşünüyorum.
 
 
Utku Yönter: Bütün bilgilerin sistematik olarak açıklanmış olması eğitimin işim açısından en çok faydalandığım yönleri… PMP sınavına giriş için insanların daha fazla bilgilendirilip eğitime katılmak iiçin teşvik edilmesini öneriyorum.
 
İsim Yok: Yürüttüğüm projeyi analiz etmek eğitimin işim açısından en çok faydalandığım yönleriydi. Kişisel açıdan ise karakter analizi önemliydi. İsim Yok: Bence konular iki güne yayılmalı son saatler uyku bastırıyor.
 
 
İsim Yok: Eğitimin işim açısından çok faydalandığım yönleri süreç ve maliyet analizi. Kişisel açıdan ise projedeki tutumlar ve önlem alma.
 
İsim Yok: Zaman ve maliyet hesaplarında bilmediğim konuları öğrendim.
 
 
Ali İrim: Bir projenin baştan sona ele alınması işim açısından faydalandığım bir yönü.
 
İsim Yok: Bir metodoloji öğrendim, ne kadar yetersiz olduğumu gördüm fakat sınavlar Türkçe olduğu için eğitim materyallerinin ve eğitim dilinin Türkçe olması sınıf içindeki katılımı artırır.
 
İsim Yok: Metodolojiyi kavramak ve gerçek hayata uyarlamak çok fayda sağlaycak. Projelere kuşbakışı bir açıdan bakabilme ve değerlendirebilmeyi öğrendim.
 
 
İsim Yok: Diğer ekip üyelerinin anlaması ve aynı dili konuşmak en çok faydalandığım yönleriydi.
 
 
İsim Yok: Proje yönetimine dair ciddi bir fikrim oldu. Devlet geleneği gereği profesyonel anlamda yerine getiremeyeceksem dahi Murat Hoca’nın deyimiyle hiç değilse kendimi değiştirmekle işe başlayabilirim.
 
 
Ayşe Örü: İnsan kaynakları yönetimi, risk yönetimi ve proje yönetimini öğrendim.
 
 
Ayşegül Hamşioğlu: Farkındalık yaratması açısından eğitimin çok faydası oldu. Bu eğitimden sonra proje yöneticisi olarak görev yapacağım projeleri daha ayrıntılı olarak incelemeyi ve dikkat etmem gereken noktaları daha açık gördüm.
 
 
Ülkü Arslan: Farkındalık kazandım. Hedeflerimi artık daha net belirleyeceğim.
 
 
M. Giray Tezel: Bu eğitim işimi detaylandırmamı sağlayacak, proje bilinci oluştu.
 
 Canan Alpaslan : Bir projenin yönetimine ilişkin süreçlere ve prensiplere ilişkin bilgi edindim. Bir çalışmayı planlama ve düzenli yürütme kapasiteme katkıda bulunacağını düşünüyorum.
 
 
Mehmet Emre Aktuna: Özellikle time & cost management konuları inşaat mühendisliği açısından çok önemliydi. Eğitim her yönden çok tatmin ediciydi.
 
Azim Aydın: Planlamanın faydalarını gördüm, yeni yöntemler öğrendim.
 
 
Mehmet Emre Aktu: Özellikle time & cost management konuları inşaat mühendisliği açısından çok önemliydi. Eğitim her yönden çok tatmin ediciydi.
 
Süleyman Şahin: Ufuk açıcı bir eğitimdi, yeni şeyler öğrendim.
 
Canan Alpaslan: Konuyla ilgili başka bir eğitim alırsam bazı kavramlara alışkanlık kazandırması konusunda yardımı oldu bu eğitimin. Eneagram diye bir çalışma alanının varlığını öğrenmem kişisel gelişim anlamında en çok faydalandığım yönleriydi.

M. Giray Tezel: Başarının tesadüf olmadığı fikri oluştu, motivasyonun önemini öğrendim.
 
Ayşegül Hamşioğlu: Farkındalık kazanma açısından iyiydi. Bu eğitimden sonra proje yöneticisi olarak görev yapacağım projeleri daha ayrıntılı incelemeyi ve dikkat etmem gereken noktaları daha açık gördüm..
 
Ülkü Arslan: Farkındalık kazandım, hedeflerimi daha net belirleyeceğim fakat süre daha uzun olmalı, bu eğitimi başbakanlığın başka kurumlarına da tavsiye ediyorum.
 
Dildar Şirzad : Proje süreçlerinin akışının çerçevesini öğrenmek. Kişisel olarak proje süreci ve detaylar önem arz etti. Eğitimlerin devamına katılmak isterim.
 
Murat Kaykusuz: Mesleğime tamamen uygun faydalı bir yöntem, büyük yazılım projelerinde olmazsa olmaz bir yöntem. Kurum ve şirket projelerimde projeyi kontrol altına alabileceğim yöntemler öğrendim..
 
İsim Yok: Eğitim sürecinde, daha doğrusu idrak ettiğimiz üzere ülkemizde proje yönetimi mantığı tam manasıyla oturmamış durumda. Ancak ben bu eğitimle ne olmalıyı ve yaşadığımız aksaklıkların nedenlerini öğrendim. Eğitimin kişisel gelişimimiz açısından en çok faydalandığım yönleri hocanın bizzat kendisiyle tanışmak oldu. Bundan sonraki gerçekleşecek eğitimler için tavsiyem, Murat Hoca’nın eğitim saatinin artırılması. Bu eğitimi kurumdaki diğer benzer görevlerdeki arkadaşlarıma tavsiye edeceğim.
 
Ayşe Örün: Eğitimin kişisel gelişimimiz açısından en çok faydalandığım yönlü eneagram kavramını öğrenmem oldu.
 
Bülent Yılmaz: Birimimle doğrudan alakalı olduğundan faydası olacağına inanıyorum. Yeni şeyler öğrendiğimden başarılı bir çalışma oldu.İşyerimizdeki birimlerde çalışan arkadaşlara önereceğim bu eğitimi.
 
Mehmet Hasan Haylat: İleriye dönük yapılacak işlerde nasıl bir yöntem izleneceği hakkında bilgi sahibi oldum. Yeni teknikler öğrendim. Kurumumuz personeline tavsiye edeceğim eğitiminizi.
 
Sıtkı Demirkol: Bir projeyi metodolojiye uydurmak, adımlarını takip etmek ve iş kırılımı ile zaman ve maliyeti kolayca bulmayı öğrendim.
 
Seyit Berker Aydoğan: İş programı, analizi ve planlamasını öğrendim. Program koordinasyonu açısından çok faydalı bir eğitimdi. 

Ahmet Koçak : Mevcutta yapmış olduğumuz bir çok faaliyeti belli bir standart ve sistematiğe oturtmuş olduk eğitim sayesinde. Bu tür eğitimlerin devamlı olmasını istiyorum. Başarılarınızın devamını dilerim.
 
Uğur Gülsün: Proje yönetiyoruz. En azından neleri göz ardı ettiğimizi gördük. Hiç uygulama yapmamıştık iyi oldu.Tüm arkadaşlarıma tavsiye edeceğim.
 
Murat Menzilcioğlu: İlerde proje safhasında ufak da olsa bir bilgi edinme şansım oldu.
 
Nurgül Özdemir: Genel proje değerlendirmesi, riskler konusu ve tecrübelerde bilgi edindim. Yeni projelerde iş verimini ortaya konacak yönde fayda sağladım.
 
İsim Yok: Daha önce bilmediğim konuları öğrendim. Proje yönetimi eğitimi için 2 günlük bir sürenin çok kısa olduğunu düşünüyorum. Süre ve kapsam genişletilerek verilmeli. Bilinmeyen konular hakkında fikir sahibi oldum. Eğitimcinin bilgi düzeyi ve yaklaşımı olumlu idi
 
Ali Ataş: Proje yapım aşamasında yardımı dokunacak. Proje mantığının anlatımı kişisel açıdan önemliydi.
 
Baki Pola: Süreç, zaman yönetimi, kaynak yönetimi ölçme ve değerlendirme eğitimin en çok faydalandığım yönleriydi. Bilgime olumlu katkı sağladı. Uygulamalı fizibilite eğitimi uygulanmalı. Kurumumda çalışan diğer personellere tavsiye edeceğim.
 
Barış Saka: Bundan sonra gerçekleşecek eğitimler için önerilerim Open Program, MS Project gibi programların daha detaylı tanıtılması olabilir.
 
Mustafa Ceylan : Proje yönetimi hakkında bilgi edindim.
 
Metin Ulusöz: Kullanılan ya da ilerde kullanacağım bir eğitim bu. Bu tip eğitimlerin sıklıkla uygulanması gerekir.
 
Ertuğrul Işık: Maliyet analizi konusunda çok faydalandım. Yaratıcılık teşvik edildi. Tüm mühendis arkadaşlar katılmalı.
 
Ali Göksel: Eğitim bilgisayar başında yazılımla yapılmalı.
 
İsim Yok: Eğitim işimizi doğrudan etkilediği için bu konuda çok faydalı oldu. İşe yeni başlayan adaylara mutlaka verilmeli bu eğitim.
 
Dilek Vural: Eğitim proje bölümünde çalıştığım için çok faydalı oldu.
 
İsim Yok: Proje yöneticiliğinde yardımcı olması, planla açısından çok faydalıydı.
 
Timuçin Tolga Aydın: Proje yönetimi, risk, etki, olasılık ve iş kırılım ağlarını öğrenmek açısından çok faydalı bir eğitimdi.
 
Sevda Torun: Eğitim daha uzun süreli olmalı, daha az sayıda bir grup yapılmalı ve eğitime direk projelerde çalışacak personelin katılması gerekir.
 
Hüseyin Karahan: Eksik bildiğim konular hakkında bilgi sahibi oldum. Proje yönetimi için değişik bir bakış açısı kazandım.
 
Orhan Mecit Mutlu: Gerekli bilgiye ulaşabilme yeteneğini sağlaması açısından faydalı bir eğitim oldu fakat eğitim dökümanları önceden sağlanabilir ve eğitim meslek gruplarına ayrılabilir.
 
İsim Yok: Proje Hazırlarken birçok unsurun göz önünde bulundurulması gerektiğini anladım.Yeni terimler ve uygulamalar öğrendim.
 
Özlem Keskin : Uyguladığımız projeleri daha doğru değerlendirmeme,yapılan hataları ve doğru davranışları farketmeme yardımcı oldu.Proje yönetimine ilişkin daha fazla bilgi edindik.
 
Mustafa Rasim Polat: Literatür bilgisi açısından faydalanıldı.Kurum hakkında eğiticilerin bilgilendirilmesi yararlı olur.

Musat Durak : Bir projenin ne şekilde uygulanacağı işimiz açısından,daha önce uyguladığımız ve yaptıklarımızın ilmi açıklamaları kişisel gelişimimiz açısından en çok faydalandığımız yönlerdir.
 
Lütfi Erdoğan: Proje planlarının takibi ve bütçelerin izlenmesi anlamında ms project programı ve bu eğitimin bana katkısı oldukça yüksek olacak.
 
Adem ŞAHİN : İş alanlarımda daha iyi analizler yaparak kurumlara danışmanlık yapılan konularda daha uygun çözüm önerileri getirmek. Problem çözme becerisinin artması ve daha verimli projelerin gerçekleştirilmesini sağlamak

Burak YILMAZ : Zaten kullandığımız bütçe-iş programı-vs. gibi argümanların etkin ve verimli bir biçimde nasıl kullanılabileceğine dair fikir verdi

Özcan Kal: Proje yöneticisinin, hedefleri tutturabilmek için çabaları ve kaynakları anlayacak, planlayacak ve koordine edebilecek yetkinliğe sahip bir organizatör ve uzun ve kısa vadeli hedefleri açıkça belirleyebilecek ve bunları projenin varoluş nedenleri ile birlikte aklında tutabilecek bir stratejist oldugunu bilmektir.

Başak Erbet: Bir proje yöneticisi olarak PMI'ın belirlemiş olduğu proje yönetim standartlarını mümkün olduğunca işimde uygulayacağım ve bu da projelerin daha sistematik ilerlemesini sağlayacaktır. Kişisel olarak işimle ilgili standartları öğrenmenin beni daha öz güvenli ve aranılan biri yapacağını düşünüyorum. En çok faydalandığım yönleri kesin olarak söyleyemem, eğitimi genel anlamıyla başarılı buldum.

Büşra Öztürk: Projenin planlanmasından,yürütülmesine ve kapatılmasına kadar olan süreçlerde daha profesyonel bir bakış açısı kazandırmış olması

Gözde Böncü: Projelerde içinde bulunduğumuz tüm süreçleri yorumlamamıza katkıda bulundu. Projenin planlamasında dikkate almamız gereken tüm unsurlar ve performans kriterlerinden elde edilen sonuçların projenin tamamında nasıl yorumlanması gerektiğini öğrendik.