Kullanıcı Deneyimi Danışmanlık Hizmetleri

 

UXPA Integration

Kullanıcı deneyimi ihtiyaçlarınızı anlıyor, çözümlerinizi birlikte üretiyoruz:

Bir ürün, sistem veya servisin kullanımı sonucunda kişide oluşan algı ve tepkilerin tümü olarak adlandırılan kullanıcı deneyimi, teknolojinin yaşamın tüm alanlarını kapladığı günümüzde, ürün ve hizmet tasarımında göz ardı edilemez bir olgu haline gelmiştir. PEM-UX olarak, fikirden projeye, projeden ürün ve hizmete, uçtan uca çözüm ortaklığı anlayışımızla, projelerinizde ihtiyaç duyduğunuz kullanıcı deneyimi tasarımı çözümlerinin ortaya çıkartılması için de sizlere hizmet veriyoruz.

Deneyimli danışman kadromuzla proje bazlı olarak sizinle birlikte çalışıyoruz ve PEM-UX’in yalın metodolojisini kullanarak size, en uygun kullanıcı deneyimi tasarımı çözümünü sağlıyoruz:

 • Organizasyonunuzun ve kullanıcılarınızın tasarımdan beklentilerini tanımlıyoruz.  Muhtemel kullanıcılarınız kimlerdir, ihtiyaçları nelerdir belirliyoruz.
 • Tasarımınızın fonksiyonel tanımlamalarını yapıyor, içerik gereksinimlerini belirliyoruz.
 • Etkileşim tasarımlarınızı yapıyor, bilgi mimarinizi oluşturuyoruz.
 • Düşük/yüksek sadakatli prototipleme teknikleri kullanarak arayüz tasarımlarınızı ve navigasyon tasarımlarınızı oluşturuyoruz.
 • Süreç boyunca her aşamada kullanılabilirlik testi uygulayarak, tasarımınızı en iti hale getiriyoruz.

Farklı yöntemlerle kullanılabilirlik testleri uyguluyoruz:


PEM-UX, halen tasarım aşamasında olan veya bitmiş ürün ve hizmetlerinizin kullanılabilirlik problemlerini belirlemek ve düzeltmek için, kendini ispatlamış bilimsel yöntemleri, en gelişmiş donanım ve yazılım imkanlarıyla birleştirerek kullanılabilirlik testleri yapmaktadır. Gerek kendi laboratuvarımızda, gerekse müşteri tesislerinde yapılabilen kullanılabilirlik testlerimiz şunlardır:
 • Uzman değerlendirmeleri ve sezgiseller.
 • Kullanıcı testleri.
 • Bilişsel teoriye dayalı model temelli testler.
 • Göz izleme (eye tracker) testleri.

Anketler ile kullanıcılarınız tasarımınızdan ne kadar memnunlar, sizin için ölçüyoruz:

PEM-UX sizin için, kullanımda olan yazılım veya web sayfanız hakkında kullanıcı görüşleri nelerdir, kullanıcı memnuniyeti istediğiniz seviyede sağlanabilmiş mi sorularının cevaplandırılmasını sağlıyor. Dünyaca kabul görmüş iki anket uygulaması sayesinde, kullanıcılarınızın yazılımınız veya web sayfanız hakkında hissettiklerini bilimsel yöntemlerle tespit ediyoruz:
 • Yazılımlar için Software Usability Measurement Inventory (SUMI): Kullanıcı gözüyle yazılım kalitesinin ölçülebilmesi için kullanılan, kendini ispatlamış ve uluslararası kabul görmüş metottur.
 • Web siteleri için Website Analysis and Measurement Inventory (WAMMI): Web sitesi ziyaretçilerinin gerçek kullanıcı deneyimlerini tespit etmekte kullanılan, kendini ispatlamış ve uluslararası kabul görmüş metottur.
 
 
Detaylı bilgi ve teklif için proje@projeegitimmerkezi.com adresinden iletişime geçebilirsiniz


PEM’i Linkedin   Twitter   Facebook   Google+   SlideShare üzerinden takip ederek, güncel paylaşımlarımızla kendinizi kullanıcı deneyimi tasarımı alanında geliştirebilirsiniz.


UX Eğitimleri