İş Analizi ve Gereksinim Yönetimi Danışmanlık Hizmetleri

İş Analizi ve Gereksinim Yönetimi Danışmanlık Hizmetleri:

International Institute of Business Analysis (IIBA®) İş Analistlerinin sorumluluk alanını Müşteri ve Paydaşlarının İş Problemleri veya İş Fırsatları ile ilgili ihtiyaçlarını tespit etmek ve bu ihtiyaçları karşılayan bir çözüm üretmek olarak tanımlamaktadır.

Projeler ile ilgili istatistikler göz önünde bulundurulduğunda hem Kurumlar için hem de Bireyler için İş Analizi alanının ne kadar kritik olduğu görülmektedir;

         Projelerin %66’sı Zaman ve Maliyet Kriterlerini aşarak tamamlanmaktadır,
         Proje hata bulgularının %56’sı Proje Gereksinimleri kaynaklıdır,
         Tamamlanan Projelerin sadece %52’si çözüm olarak sunulan fonksiyonların tamamına sahiptir.

Projeler beklentilerin aksine başarısızlık ile sonuçlanıyor ve projelerin başarısız olmasının nedeni çoğunlukla zaman ve maliyet kısıtlarının kötü yönetilmesinden kaynaklanmıyor.
Projelerin çoğunlukla başarısız olmasının nedenleri Gereksinimlerin doğru belirlenmemesi ve Gereksinimlerin doğru yönetilmemesidir.

Başarılı Projelerin temelinde iyi tanımlanmış ve iyi yönetilmiş Gereksinimlerin yer aldığı yapılan çalışmalar ile tespit edilmiştir.

TheBASolutions ve PEM olarak uzman kadromuz ile İş Analizi & Gereksinim Yönetimi Süreç ve Metodolojilerinin Oluşturulması veya Geliştirilmesi, Kurumsal Projelerde İş Analizi uygulamalarının üstlenilmesi suretiyle Proje çıktılarının üretilmesi ve Proje hedeflerine ulaşılması konusunda danışmanlık hizmetleri de sunmaktayız.

İş Analizi Kurumsal Yetenek Değerleme

İş Analizi ve Gereksinim Yönetimi Danışmanlığı

İş Analizi Eğitim Programları


İş Analizi Süreçlerinizi Birlikte Belirleyelim